Euro
15.3332
0.10%
Dolar
13.5389
0.07%
Altın
789.7900
0.04%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
577.752
0.26%
2ºC
İstanbul
Bulutlu 2 C

  Ordu-Giresun Havalimanı'nda ilk uluslararası uçuş yapıldı

  Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nda ilk uluslararası uçuş Medine'ye yapıldı.
  • AA
  • 21.08.2015 - 10:56
  Ordu-Giresun Havalimanı'nda ilk uluslararası uçuş yapıldı

  Ordu-Giresun Havalimanı nda ilk uluslararası uçuş yapıldı #1

  Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'ndan ilk uluslararası uçuş gerçekleştirildi.

  İLK ULUSLARARASI UÇUŞ KUTSAL TOPRAKLARA

  Ordu'nun Gülyalı ilçe sınırlarında bulunan, yapımı 3.5 yıl süren deniz üzerine kurulu Ordu-Giresun Havalimanı 22 Mayıs 2015'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılmıştı. Açıldığı günden bu yana yurt içinde belli noktalara tarifeli seferlerini sürdüren Ordu-Giresun Havalimanı ilk uluslararası uçuşunu bugün gerçekleştirdi. Ordu-Giresun Havalimanı'ndan ilk uluslararası uçuş Türk Hava Yolları'nın TK 5010 sefer sayılı uçağı ile Suudi Arabistan'ın Medine şehrine yapıldı. Hac farizasını yerine getirmek isteyen Ordulu hacı adayları Ordu-Giresun Havalimanı'nı kullanarak kutsal topraklara gitmenin mutluluğunu yaşadı.

  Ordu-Giresun Havalimanı nda ilk uluslararası uçuş yapıldı #2

  ORDU VE GİRESUN'DAN İLK KAFİLE YOLA ÇIKTI

  Ordu ve Giresun'dan hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara giden 150 kişilik ilk hacı kafilesi Türk bayrakları ile uğurlandı. Ordu-Giresun Havalimanı'nda düzenlenen uğurlama törenine, hacı adayları ve yakınları katıldı. Uğurlama töreninde, hacı adayları yakınlarıyla vedalaşarak Ordu-Giresun Havalimanı'ndan ilk uluslararası uçuşun yapılacağı uçağa hareket etti. Bazı hacı adayları ise vize ve pasaportta yaşanan sıkıntılar sebebiyle bir sonraki kafileye kaldı. Hacı adayları hac farizasını yerine getirecek olmanın mutluluğunu yaşarken, yakınları da uğurlamanın heyecanını yaşadı.


  Görüş Bildir