Euro
10.107
-0.15%
Dolar
8.5568
-0.03%
Altın
495.15
0%
Borsa
1.364
0.31%
Bitcoin
342.423
6.56%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Sahabiye kentsel dönüşüm projesi başlıyor

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Sahabiye kentsel dönüşüm projesi değerlendirme toplantısında tartışıldı.
  • 12.03.2015 - 16:19
  Sahabiye kentsel dönüşüm projesi başlıyor

  sahabiye

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik başkanlığında gerçekleşen ve ilgili birimlerden yetkililerin katıldığı Sahabiye kentsel dönüşüm projesi ile ilgili toplantıda Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Veli Böke tarafından çalışmalar ve proje ile ilgili bilgiler verildi.

  'SAHABİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ TÜM PROJELERE BEDEL'

  Toplantıdan sonra açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, "Sahabiye kentsel dönüşüm projesinin tüm projelere bedel olduğunu söyleyerek, "Öncelikli projelerimizden birisi de kentsel dönüşüm projeleri. Sahabiye kentsel dönüşüm projesi bizim önümüzdeki 5 yılda yapacağımız tüm projelere bedel. Projeyi aksatmadan sürdürmeye gayret ediyoruz" dedi.

  12 MİMARLIK VE TASARIM OFİSİ ÇALIŞMA YAPIYOR

  Şu an itibariyle Sahabiye kentsel dönüşüm projesi ile ilgili 1, 2, 3 ve 4'üncü değerleme tespitinin yapıldığını belirten Çelik, "Arsa büyüklükleri, İnşaat büyüklükleri, Yapı büyüklükleri gibi bilgileri de derleyerek bu büyük projeye yön vereceğiz. Bu arada ulusal ve uluslararası çapta 12 Mimarlık ve Tasarım ofisi proje çalışması yapıyor" diye konuştu.

  İNŞAAT ÇALIŞMALARINA BU YIL İÇİNDE BAŞLANACAK

  Önümüzdeki aylarda projelerin tek tek incelenip gözden geçirileceğine işaret eden Çelik, ardından vatandaşların görüşünün alınacağını aktardı. Çelik, Sahabiye kentsel dönüşüm projesinin inşaatına bu içinde başlanır hale geleceğini de vurguladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir