Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
568.500
8.03%
16ºC
İstanbul
Yağmur 16 C

  Şile'de Avrupa'nın en büyük diyabet merkezi inşa edilecek

  Şile'de uluslararası diyabet kompleksi olarak hizmet verecek ve Avrupa'nın en büyüğü olacak merkezin 1-2 aya kadar açılması hedefleniyor.
  • 18.06.2015 - 09:50
  Şile'de Avrupa'nın en büyük diyabet merkezi inşa edilecek

  Şile de Avrupa nın en büyük diyabet merkezi inşa edilecek #1

  Sezonda günlük 500 bin kişinin ziyaret ettiği Şile, sağlık turizminin de merkezi olmaya hazırlanıyor. İstanbul'a yakınlığıyla dikkat çeken ve sağlıkta teşvik alan bölge, yabancı yatırımcıların da ilgi odağı oldu.

  Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, sabah gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Şile'nin nisan- kasım aylarında turistlerin yoğun ilgisine maruz kaldığını dile getiren Tabakoğlu, Şile'deki turizm hareketliliğini 12 aya yaymak istediklerini, bu nedenle de ekonomik süreklilik sağlayacak projelere odaklandıklarını ifade etti.

  YATIRIMLAR ÖZEL SEKTÖRLE BULUŞMAYA HAZIR

  3'üncü Havalimanı, otoyol yapımları gibi projelerin Şile'ye yansıması sorulduğunda ise Tabakoğlu şu yanıtı verdi, "Geçmişte tek yön gidiş gelişi olan Şile bugün Ankara'ya 2.5 saat uzaklıkta. Körfez Köprüsü ile İzmir'e, 3'üncü Havalimanı'yla dünyanın en önemli ülkelerine bağlanan bir ilçeyiz. Burası, kolay ulaşılabilen ve altyapısı tamamlanmış bir ilçe oldu. Tüm bu yatırımlar artık özel sektörle buluşmaya hazır."

  Bölgedeki alternatif turizm hareketini de değerlendiren Tabakoğlu, "Şile sağlıkta teşvik kapsamında olan bir ilçe. Avrupa'da hızla yayılan ve bir nevi yaşlı köyü olan geriatri (Yaşlılık dönemi sağlık sorunu ve tedavileriyle ilgilenen tıp dalı) merkezini Şile'de kurmak isteyen yerli-yabancı yatırımcılar var. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin Diyabet Vakfı ile ortaklaşa geliştirdiği Avrupa'nın en büyük diyabet eğitim ve kamp merkezi Şile'de inşa ediliyor. Uluslararası diyabet kompleksi olarak hizmet verecek olan bu merkez, 1-2 aya açılacak" dedi.

  İSTANBUL'UN YERYÜZÜ PAZARINI KURACAK

  Kırsal bölgelerde tarımsal nitelikli turizm çalışmalarını geliştirmek için düğmeye bastıklarını belirten Tabakoğlu, köylünün emeğini duyurabilmek amacıyla yeryüzü pazarı projesini başlattıklarını söyledi. Tabakoğlu, "İstanbul'un ilk yeryüzü pazarını kuruyoruz. Dünyada 35 tane olan yeryüzü pazarı Türkiye'de sadece Foça'da bulunuyordu. İkincisi de Şile'de kuruluyor. Pazarı 21 Haziran'da açacağız" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir