Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
591.000
1.58%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Sungurlu'ya ikinci mesire alanı müjdesi

  Sungurlu'ya ikinci mesire alanı müjdesi

  Çorum'un ikinci mesire alanı, ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Akçalı köyüne yakın bir mesafede kurulacak.
  • İHA
  • 07.06.2015 - 10:22

  Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Belediye Toplu Konutları mevkiine yapılan mesire alanının ardından, ilçe merkezine 6 kilometre mesafede Akçalı köyü mevkiinde doğayla iç içe bir mesire alanı daha oluşturacaklarının müjdesini verdi.

  Sungurlu ya ikinci mesire alanı müjdesi #1

  ŞEHRE ESTETİK DOKUNUŞLAR

  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Biz bu güzelliklere estetik dokunuşlar yaparak hem ilçe halkımızın hem de ilçe dışından gelen misafirlerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri, ferah ve nezih ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

  Sungurlu ya ikinci mesire alanı müjdesi #2

  22 BİN METREKARELİK MESİRE ALANI

  Yapımı bitmek üzere olan şehir merkezinde, Belediye Toplu Konutları mevkiinde bulunan mesire alanımızdan ayrı olarak Sungurlu ilçe merkezine 6 kilometre mesafede doğayla iç içe bir mesire alanı oluşturuyoruz diyen Başkan Şahiner, “Vatandaşlarımızın araçlarıyla veya bisikletleriyle kolayca ulaşabileceği bir alan yapacağımız Akçalı köyü mevkiinde bulunan mesire alanının toplam büyüklüğü 22 bin metrekare olacak” diye konuştu.

  Sungurlu ya ikinci mesire alanı müjdesi #3

  40 BİN METREKARELİK İLAVE ALAN

  Bu alanda 70 araçlık otopark, bisiklet park yerleri, voleybol sahası, 30 adet kamelya, oyun grupları bay ve bayan lavabo bulunacağını ifade eden Başkan Şahiner, "Ayrıca banklar, aydınlatma elemanları ve bunun gibi birçok peyzaj öğesini de barındıran modern bir mesire alanı olacaktır. Bununla birlikte festival, fuar, konser ve güreş gibi etkinliklerde de kullanılabilecek 40 bin metrekare ilave alan bulunacak" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir