Petrol
92.97
0.03%
Euro
18.2742
-0.01%
Dolar
17.95
0.01%
Altın
1.017
0.02%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
423.877
-2.12%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Tarlabaşı'nda kentsel dönüşüm devam ediyor

  Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, projenin durdurulmasının söz konusu olmadığını belirterek 'çalışmalar devam ediyor' dedi.
  • 03.07.2015 - 10:54
  Tarlabaşı'nda kentsel dönüşüm devam ediyor

  demircan

  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tarlabaşı 1. Etap Yenileme Projesi'ndeki kamulaştırmaların hukuki süreçleri ile ilgili medyada yer alan haberler üzerine, proje alanında düzenlediği basın toplantısında projenin hukuka uygun olarak devam ettiğini açıkladı.

  PROJE TAM GAZ DEVAM

  Demircan, Danıştay 6. Dairesi'nin aldığı yeni bir kararla, bazı kamulaştırmaları iptal ettiği, yenileme projesinin akamete uğradığı şeklindeki haberlerin asılsız olduğunu kaydederek ‘'Proje, tam aksine hız kesmede devam ediyor'' dedi.

  ÖNÜMÜZDEKİ YIL PROJENİN İLK ETABINI HİZMETE AÇACAĞIZ

  Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi'nde Çalık Gayrimenkul'ün Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin'in de hazır bulunduğu toplantıda süreçle ilgili bilgi veren Demircan, “Geçmişte de Danıştay'dan benzer bir bozma kararı çıktı. Ancak İdare Mahkemesi kamulaştırmaların hukuka uygun yapıldığına yönelik karar verdi. Şimdi de İdare Mahkemesi'nin daha önceki tasarrufunu korumasını bekliyoruz. Belediye olarak bu yönde gerekli müracaatlarımızı yapıyoruz. Projenin önünde hukuki hiçbir engel yoktur, süreç hukuka uygun bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki yıl projenin ilk etabını hizmete açacağız" şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir