Euro
10.108
0.69%
Dolar
8.2887
0.2%
Altın
489.19
0.14%
Borsa
1.445
-1.1%
Bitcoin
470.525
-2.15%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  Üçüncü Havalimanı'nın yüzde 25'i tamamlandı

  Üçüncü Havalimanı'nın yüzde 25'i tamamlandı

  Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir yeni havalimanının yüzde 25'inin tamamladığını bildirdi.
  • AA
  • 12.05.2016 - 14:06

  Üçüncü Havalimanı nın yüzde 25 i tamamlandı #1

  Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir, 3. Havalimanında çalışmaların hızla devam ettiğini, 2018'in ilk çeyreğinde yeni havalimanının açılışını yapacaklarını söyledi.

  "ULAŞIM AĞLARI HAVALİMANI AÇILIŞINA YETİŞECEK"

  Yeni havalimanının şimdiye kadar yüzde 25'ini tamamladıklarını, 1,8 milyar avroluk da harcama yaptıklarını dile getiren Özdemir, "Bu hafta pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız, beraberindeki 4 bakan ile birlikte yeni havalimanına geldi" dedi. Nihat Özdemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantının çok olumlu geçtiğini belirterek, "Projedeki aksaklıkları Sayın Cumhurbaşkanımız bizden önce takip ediyor. Gerekli program koordinasyonu sağlandı" dedi. Söz konusu toplantıda yeni havalimanına gidecek metro inşaatının takviminin de belirlendiğini aktaran Özdemir, yolların, kavşakların ve metro bağlantılarının 2018'de havalimanın açılışına yetişecek şekilde planlandığını dile getirdi. Özdemir, "Hızlı trenin dahi ne zaman geleceği bu toplantıda konuşuldu" ifadelerini kullandı.

  "KURUN 2,70 SEVİYESİNE İNECEĞİNE İNANIYORUM"

  Yeni havalimanının finansmanı ile ilgili de konuşan Özdemir, söz konusu proje için alınan kredilerin yürümesinde hiç bir problem olmadığını, her şeyin zamanında ilerlediğinin altını çizdi. Özdemir, son dönemde kurda yaşanan oynaklığa ilişkin, "Hiç bir iş adamı kur artışını istemez. Çünkü şu anda Türkiye ekonomisinin şartları ve göstergeler hiç bir şekilde bu kur artışının nedenini izah edemiyor. Tahmin ediyorum 22 Mayıs'ta yapılacak AK Parti Kongresinden sonra yeni bir hükümet kurulacak ve ben kurun 2,70'ler seviyesine düşeceğine inanıyorum" şeklinde konuştu. Özdemir, ekonomik buldukları ve finansmanını sağlayabilecekleri ihale ve özelleştirmelere katılmak üzere her zaman kararlı olduklarını da sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir