Euro
14.3713
2.59%
Dolar
12.7241
2.87%
Altın
735.74
3.18%
Borsa
1.787
0.59%
Bitcoin
735.415
4.57%
20ºC
İstanbul
Hafif yağmur 20 C

  Yassıada projesinde yeşil alan 3 katına çıkarılacak

  Yassıada projesinde mevcut ağaç dokusu artırılarak adaya 120 yetişkin ağaç eklenecek.
  • 23.02.2016 - 09:30
  Yassıada projesinde yeşil alan 3 katına çıkarılacak

  Yassıada projesinde yeşil alan 3 katına çıkarılacak #1

  Yassıada'daki Demokrasi ve Özgürlük Adası projesinde çalışmalar sürüyor. MESA'nın taahüt projeleri arasında yer alan proje, TOBB'a bağlı GTİ şirketi tarafından üstlenildi.

  AÇIKLAMA YAPILDI

  Kongre merkezi, otel ve müze inşası ile dikkat çeken proje ile ilgili geçtiğimiz günlerde dikkat çeken haberler çıkmıştı. MESA konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

  "Basın ve Kamuoyunun Dikkatine,

  Taahhüt projelerimiz arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait, yatırımı ve işletmesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı GTİ Şirketi tarafından üstlenilen Yassıada'da kongre merkezi, otel ve müzeden oluşacak “Demokrasi ve Özgürlük Adası” projesine ilişkin yayınlanan görseller ve yapılan yorumlarla ilişkin aşağıdaki açıklama zarureti doğmuştur. Bugün basında yayınlanan hava fotoğraflarında mevsimsel değişikliklerle (kış / bahar) birlikte farkı oluşturan ve yeşil alan olarak görünen bölümler, otsu bitkiler ve makilik alanları kapsamaktadır. Proje kapsamında sadece birkaç ağacın yeri değiştirilmiştir. Buna karşın proje kapsamında Yassıada'daki mevcut ağaç dokusuna, 120 adet yetişkin ağaç eklenecektir. Yapımını üstlendiğimiz proje tamamlandığında, ekli görsellerde de görüleceği gibi Yassıada'daki doğal doku, başta ağaçlar olmak üzere 3 katına çıkacaktır."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir