Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
585.256
-2.26%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Zonguldak-Ereğli ve Ankara tünelleri tamamlanıyor

  Zonguldak-Ereğli ve Ankara tünelleri tamamlanıyor

  İnşasına başlanan Zonguldak-Ereğli ve Ankara tünel projelerinin bitme aşamasına geldiği açıklandı.
  • İHA
  • 07.06.2015 - 09:40

  Zonguldak - Ereğli yolu ile Ankara güzergahındaki tünellerin ilk ihalesi 1974’te yapılmıştı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 37. hükümeti tarafından ilk kez ihaleye çıkartılan yollar, 20 hükümet eskitmesine rağmen yapılamamıştı.

  2002 yılında, 57. Ak Parti hükümeti ile yapımına başlanan yollar, neredeyse bitme aşamasına geldi.

  Zonguldak-Ereğli ve Ankara tünelleri tamamlanıyor #1

  2 YILDIR KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, müteahhit facialarının ardından 2 yıldır kesintisiz şekilde devam eden İstanbul ve Ankara güzergahındaki yol çalışmalarının bitmek üzere olduğunu açıkladı.

  Zonguldak-Ereğli ve Ankara tünelleri tamamlanıyor #2

  3 AY İÇERİSİNDE BİTİRİLECEK

  Dağları delerek tünelleri açtıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Tünellerimizde yaklaşık 2 yıldır kesintisiz bir çalışma var. İnşallah 3 ay içerisinde bitiyor. 70’li yıllardan kalan çok eski projeler var. O zamanki şartlarda olmuyordu ama AK Parti Hükümeti'nden sonra tünel açmak, dağları delmek çok kolay olduğu için süratli bir şekilde dağları delerek tünelleri açıyoruz."

  Zonguldak-Ereğli ve Ankara tünelleri tamamlanıyor #3

  2017'DE SORUNLAR ORTADAN KALKACAK

  Tosun sözlerine şöyle devam etti, "İkinci Makas mevkisinden de bir hafta içinde delinmeye başlanıyor. Köprülü Kavşak’ın projesi yapıldı inşallah en kısa zamanda başlıyor. 2016-2017 yılında Zonguldak’ın bu yollarında arabamızla çok iyi şekilde gideceğiz. Karayolları başta olmak üzere ulaşım sorunlarımızı en kısa sürede çözmeyi hedefledik. En geç 2017’de bu sorun ortadan kalkıyor” dedi.

  Zonguldak-Ereğli ve Ankara tünelleri tamamlanıyor #4

  ZONGULDAK'A YAKIŞIR BİR PROJE

  Karayolları yetkililerinden Suat Cüre, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade ederek, “Tünellerimiz 2012 yılında ihalesi yapıldı. Şu an için idaremiz nezdinde yüklenici firma ile beraber gerekli çalışmalar hızlı bir şekilde yürütülüyor. Şu an itibarıyla Üzülmez Tünelleri'nin boyu 600 metre sağ tüpte iç kaplama betonlarımız bitti. Sol tüpte de yaklaşık 30 metrelik bir 3 günlük imalatımız kaldı. Hedefimiz Zonguldak’ın girişine yakışacak şekilde 3 ay içerisinde işlerimizi toparlamak. Tabii bu konuda hava şartları, teknik imalatlar konusunda bizi sıkıntıya düşürmezse hedefimiz idari olarak 3 ay içerisinde açmak" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir