Petrol
110.81
0.75%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.383
2.21%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  Emlak yatırımında İstanbul'a alternatif 6 şehir

  Emlak yatırımında İstanbul'a alternatif 6 şehir

  Emlak yatırımında İstanbul'a alternatif şehirler Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kayseri ve Kocaeli olarak sıralandı.
  • 17.07.2016 - 13:04

  bursa

  Emlak yatırımında İstanbul dışında bir arayışta olanlar için en kazançlı şehirler mercek altına alındı. Zingat.com'un haberine göre; Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kayseri ve Kocaeli’nin birikimini İstanbul dışında değerlendirecekler için öne çıkan şehirler olduğunu söyleyen Zingat.com CEO’su Ahmet Kayhan, “Yatırım için metropol ve büyüyen şehirlerin çevreleri ön plana çıkıyor. Bunun için nefes alan, içinde huzurla yaşanılacak, ekonomik değer yaratacak bir şehir anlayışına doğru gidilmesi gerekiyor. Hatta şehircilik anlayışının içinde mimarları, sanatçıları daha sık görmeliyiz. İstanbul her zaman gayrimenkulü yatırım aracı olarak tercih edenlerin gözdesi konumda; ancak diğer büyükşehirlerimizde yükselen ve o şehirlere değer katan yeni gayrimenkul projelerini yurtiçi ve yurtdışında daha çok tanıtmak ve yatırımcıyı bu şehirlerle ilgili bilgilendirmek gerekiyor” dedi.

  Emlak yatırımında İstanbul a alternatif 6 şehir #2

  ANKARA

  Yabancı yatırımcıların ilgisini gören projeleriyle dikkat çeken Ankara, birikimini emlaktan yana kullanacaklara birçok alternatif sunuyor. Türkiye’nin başkenti ayrıca 2016 Ocak ayında yedi büyükşehir arasında yüzde 19’luk amortisman süresiyle ikinci sırada yer aldı.

  ANTALYA

  Antalya, 2016 verilerini içeren REIDIN Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış değerlendirmesinde bölgesel satış fiyatı yıllık değişimi açısından en yüksek orana sahip ikinci şehir olurken, bu kriterde İstanbul’u da geride bırakmayı başardı.

  ADANA

  Kira getiri oranlarının yüksekliği, gayrimenkul yatırımını Adana’da yapacaklar için önemli avantajlar sunuyor. Adana, 2016 verilerini içeren REIDIN Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış değerlendirmesinde de bölgesel satış fiyatı yıllık değişimi açısından en yüksek orana sahip şehir oldu.

  BURSA

  Hem ticari gayrimenkul hem de markalı konut projeleriyle büyükşehirler arasında öne çıkan Bursa’nın 2016 REIDIN Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış değerlendirmesine göre amortisman süresi yüzde 17,5. Aynı döneme ait REIDIN Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’ne göre de Bursa, yüzde 2,87 ile en yüksek fiyat artışının yaşandığı şehir konumunda yer alıyor.

  GAZİANTEP

  Şehircilik anlayışında örnek projelerin yükseldiği Gaziantep, 2016 verilerini kapsayan REIDIN Konut Satın Alma Gücü Endeksi’nde konut satın alma gücünün en yüksek olduğu ilk üç şehirden biri oldu.

  İZMİR

  İzmir, bir metropolitan olarak gayrimenkulde ciddi bir potansiyele sahip. Kentsel dönüşümle ilgili gelişmelere de sahne olan İzmir, 2016 yılı ilk yarıyılında ülke çapında konut satışında üçüncü sırada yer aldı. Bu dönemde gerçekleşen 5 bin 243 adet konut satışı, İzmir’de gayrimenkulde yaşanan hareketliliği gözler önüne seriyor.

  KAYSERİ

  Ekonomik gücüyle Anadolu’nun hızlı gelişen şehirleri arasında fark yaratan Kayseri, 2012 yılından günümüze bölge raporu değerleri incelendiğinde hem satış hem de kira fiyatlarının yükselişte olmasıyla dikkat çekiyor.

  KOCAELİ

  Gayrimenkul özelinde satın alma ve kiralama gücünün yüksek olduğu şehirlerden biri olan Kocaeli, REIDIN Türkiye Konut Fiyat Endeksleri 2016 sonuçlarına göre, metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2,64 artışla, fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir