Euro
9.7201
0.39%
Dolar
8.1019
0.39%
Altın
456.38
1.34%
Borsa
1.407
-0.13%
Bitcoin
510.750
-0.72%
14ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 14 C

  En akıllı yatırım gayrimenkul

  Ankara Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, emlak sektörünün hiçbir zaman değer kaybetmeyeceğini belirtti.
  • 29.04.2015 - 08:45
  En akıllı yatırım gayrimenkul

  En akıllı yatırım gayrimenkul #1

  Ankara Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, 'yazın ev alınır' anlayışının artık eskide kaldığını anlatarak "Kışın da ev alınır" dedi.

  Emlak sektörünün hiçbir zaman değer kaybetmeyeceğini belirten Taylan, "30 yıldır oda başkanlığının yanı sıra emlakçılık yapıyorum. Bütün kârlı yatırımların başında zaman aşımına uğramayacak tek yatırım emlak" dedi.

  YILIN HER ANINDA SATIŞ

  Şu an ev almak için uygun bir ortam olduğunu anlatan Taylan, "Eğer gayrimenkul ihtiyacı varsa zaten beklemenin bir anlamı yok. Kendileri için en doğru gayrimenkulu buldukları anda ister bugün ister yarın ister 5 ay sonra alınmalı. Varlığına varlık katan insanların çoğu gayrimenkul zenginidir. Bütün yatırımların ve kazançların sebebi gayrimenkuldür. Artık gelişen Ankara ile birlikte yılın her anında satış ve kiralama yapılıyor" dedi.

  Yabancı yatırımcıların yavaş yavaş Ankara'ya yöneldiğini söyleyen Taylan, sektörle ilgili şu bilgileri verdi: "Kira fiyatlarında artış var. Yabancı yatırımcıların da Ankara'ya yönelmesiyle birlikte eskiden 800 TL olan kira fiyatları 1000-2000 TL'ye kadar çıktı. Bu faktörler üst üste konulduğunda uzun yıllar talep ve alıcı bulunacağını düşünüyoruz. Vatandaşlar daha çok konut alımına yönelmeye başladı. Ankara ulaşım açısından gelişti. Öğrenciler kira ödemek yerine gayrimenkul alımına yöneliyor" diyerek sektörün yıldız sektör olduğuna dikkat çekti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir