Euro
15.4291
0.62%
Dolar
13.5350
0.73%
Altın
787.7040
0.20%
Borsa
2,068.28
-0.84%
Bitcoin
573.300
-1.36%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C

  Erzincan Belediyesi kaplıcaları yeniliyor

  Erzincan Belediyesi, Sütotu Rekreasyon alanında çalışmalarını sürdürürken yine aynı bölgede bulunan kaplıcaları da yeniliyor.
  • İHA
  • 28.06.2015 - 12:08
  Erzincan Belediyesi kaplıcaları yeniliyor

  Erzincan Belediyesi kaplıcaları yeniliyor #1

  Yaz sezonunu yoğun bir çalışma temposuyla geçirmeyi planlayan Erzincan Belediyesi şehrin birçok bölgesinde aynı anda çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri biryandan Ekşisu bölgesinde havuzlarda ve Sütotu Rekreasyon alanında çalışmalarını sürdürürken yine aynı bölgede bulunan kaplıcaları yeniliyor.

  ÇALIŞMALAR PROGRAM ÇERÇEVESİNDE İLERLİYOR

  Şehir merkezinde Kazım Karabekir mahallesinde asfalt çalışması yürüten Erzincan Belediyesi, Halit Paşa Mahallesi’nde kaldırım ve yol kaplama, Mimar Sinan Mahallesi’nde kaldırım, İnönü Mahallesi 6. Sokakta ise yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

  Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Çalışmalarımızı belli bir program çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde hizmet girmemiş mahalle ve sokak bırakmamakta kararlıyız. Çok kısa bir sürede rekor seviyede altyapı, asfalt ve kilit parke kapama çalışması gerçekleştirdik. 20 yıla aşkın süredir hizmet girmemiş mahalle ve sokaklarımızı bulunuyordu. Planlı ve programlı bir şekilde tüm hemşehrilerimize ulaştık. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde üst yapı çalışmalarını tamamlıyoruz."

  Erzincan Belediyesi kaplıcaları yeniliyor #2

  12 YENİ HAVUZ İNŞA EDİLECEK

  Başsoy sözlerine şu şekilde devam etti, "Bu yıl 9 mahallede yol kaplama çalışması gerçekleştiriyoruz İnönü, Yeni Mahalle, Yunus Emre, Fatih ve Başbağlar mahallelerinin tamamının Barbaros, Atatürk, Aslanlı ve Akşemsettin mahallelerinde ise birinci etap çalışmalarını tamamladık. Ekşisu bölgesinde yaklaşık 50 yıldır temizlenmeyen havuzları temizleyerek yeniledik bu bölgede yeni oturma alanları ve gezi yolları inşası gerçekleştirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Kaplıcalarda ise 12 yeni havuz inşasına başladık."

  Erzincan Belediyesi kaplıcaları yeniliyor #3

  HİJYEN ÖN PLANDA OLACAK

  Başsoy,"KUDAKA destekli gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada hijyen ön planda olacak eski sistemde aynı suyu yüzlerce hemşehrimiz kullanıyordu. İnşa edeceğimiz yeni havuzlarda 5 dakika içersinde havuzları boşaltıyoruz ve yeniden dolduruyoruz." ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir