Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
488.730
0.25%
6ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 6 C

  Erzurum'a dev proje geliyor

  Erzurum Belediyesi tarafından projelendirilen kültür, fuar ve spor kompleksi hayata geçiyor.
  • İHA
  • 28.04.2015 - 12:45
  Erzurum'a dev proje geliyor

  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, vaat ettiği projeleri bir bir gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi, Erzurum’un ve bölgenin önemli bir ihtiyacını daha gidermek için yeni bir yatırımı hayata geçiriyor.

  Kültür, Fuar, Kongre ve Spor Kompleksi Büyükşehir Belediyesi’nce projelendirilerek yatırım programına alındı.

  Erzurum a dev proje geliyor #1

  ERZURUM VE ÇEVRE İLLERİNİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK

  Büyükşehir Belediyesi tarafından, Erzurum’un ve çevre illerinin sanayi, endüstriyel, tarım, tekstil, otomotiv, gıda, sanat, eğitim, enerji ve yerel ürünlerinin bir alanda görücüye çıkmasını sağlayarak, paydaşlara daha hızlı ulaşmak, üretimi ve istihdamı artırmak üzere Fuar Merkezi; toplum yararına kültürel faaliyetler, iletişim, bilgi ve sanat faaliyetlerini uygun ortamlarda yürütmek üzere Kültür ve Kongre Merkezi; her yaştan vatandaşa sağlıklı bir yaşam sunabilmek için çok amaçlı Spor Merkezi, projelendirilerek yatırım programına alındı.

  Erzurum a dev proje geliyor #2

  HER BÖLÜM KENDİ İÇİNDE BÜTÜNLÜK ARZEDECEK

  Toplam 86 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Kültür, Fuar, Kongre ve Spor Kompleksi’nde; 4 holden oluşacak olan Fuar Merkezi toplam 15 bin 618 metrekare kapalı alan olarak inşa edilecek. Toplam 900 kişi kapasiteli, büyüklü ve küçüklü 7 adet toplantı salonundan oluşacak olan Kültür Merkezi ise toplam 2 bin 940 metre kare kapalı alandan oluşacak.

  Erzurum a dev proje geliyor #3

  8 ADET ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU

  Bin kişi kapasiteli oditoryum ve 520 kişi kapasiteli restaurantın yer alacağı Kongre Merkezi toplam 4 bin 358 metre kapalı alan olarak inşa edilecek. 8 adet çok amaçlı spor odaları, voleybol ve basketbol sahası ve 3 bin kişilik seyirci kapasiteli Spor Merkezi ise toplam 6 bin 60 metrekare kapalı alandan oluşacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir