Euro
10.8206
-0.28%
Dolar
9.2966
-0.37%
Altın
528.86
-0.18%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
598.793
4.63%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Esenyurt'ta 30 yıllık tapu sorunu çözüldü

  Esenyurt ’ta yaklaşık 30 yıldır çözüm bekleyen tapu sorunu, pürüzlerin giderilmesinin ardından çözüme kavuşturuldu.
  • İHA
  • 25.06.2015 - 08:48
  Esenyurt'ta 30 yıllık tapu sorunu çözüldü

  Esenyurt ’ta yaklaşık 30 yıldır çözüm bekleyen tapu sorunu, pürüzlerin giderilmesinin ardından çözüme kavuşturuldu. Tapularına kavuşmanın heyecanını yaşayan onlarca vatandaş, tapularını Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun elinden aldı.

  TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

  Esenyurt ‘ta yıllardır çözüm bekleyen tapu sorunu uzun süren çalışmanın ardından çözüme kavuşturuldu. Eşkinoz Mahallesi’nde düzenlenen törende tapularına kavuşan mülkiyet sahibi onlarca vatandaş, tapularını Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun elinden aldı.

  30 yılı aşkın süre bekledikten sonra tapularını alan vatandaşlar sevinci ve heyecanı aynı anda yaşadı.

  Esenyurt ta 30 yıllık tapu sorunu çözüldü #1

  ONLARA FAYDALI İŞLER YAPMAK GÜZEL

  Yıllardır beklenti içerisinde olan vatandaşların tapu sorununun çözüme kavuşturulduğunu belirten Başkan Necmi Kadıoğlu, “Vatandaşlar gecekondusunu kentsel dönüşüme tabi tutsun ve evlerini yapsınlar diye tarla vasfından ifrazlı parsellere bölüştürdük, tapularını da verdik. Onlar bizlerden daha sevinçlidir çünkü kendi evlerini yapacaklar. Artık depreme dayanıklı evlerde oturacaklar. Bunun sevinci çok farklı bir şey. İnsanlara hizmet etmek, onlara faydalı işler yapmak güzel bir şey bende o zevki yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

  30 YILDIR TAPUSUNA KAVUŞMAK İÇİN BEKLEDİ

  Tapu için çok uzun bir süre beklediğini ifade eden Âdem Avşar, “Tapumuza kavuştuğumuz için çok mutlu oldum. Bundan daha güzel bir duygu olamaz. Uzun yıllardır burada oturuyorum. Ne mutlu bize. Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

  30 yıldır tapusuna kavuşmak için beklediğini söyleyen Gülcihan Karakullukçu isimli vatandaş ise, "Evimi aldığımda 30 yaşındaydım şimdi 60 yaşındayım. Ama tapuma kavuşunca sanki tekrar 30 yaşında olduğumu hissettim. Çok sevinçliyim, mutluyum. Bundan daha güzel bir şey olamaz” şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir