Euro
15.2791
-0.06%
Dolar
13.5687
-0.15%
Altın
794.3070
-0.04%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
508.531
0.95%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C
  Ev almanın tam zamanı

  Ev almanın tam zamanı

  Sektörde seçim öncesi başlayan hareketlilik şimdi de devam ediyor. Ev almayı düşünenler bu fırsatı değerlendirebilirler.
  • 09.06.2015 - 15:53

  Ev almanın tam zamanı #1

  Seçimlerin ardından gayrimenkul sektörünü değerlendiren ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, lokomotif niteliği taşıyan sektörün durgunluğa girmesinin söz konusu olmadığını ifade etti.

  'KRİZDE ALIM-SATIM FAZLA OLUR'

  Gayrimenkulün hiçbir sektörde olmayan özellikler taşıdığını ifade eden Baygan, “Sektöre mahsus ve başka hiçbir iş kolunda olmayan bir özellik var. Bu işte hiçbir zaman işler durgun olmaz. Herhangi bir kriz anında bile alan-satan sayısı normal günlerden fazla olur. Nedeni belli, kiminin nakde ihtiyacı vardır, kiminin de var olan nakdini uygun fiyat ile mala dönüştürmeye... Dövizdeki ani hareket, bazı portföy sahipleri için de günü değerlendirme fırsatı oluyor” dedi.

  HER ZAMAN HER FİYATTAN SATIŞ MÜMKÜN

  Seçim öncesi sanayi ve ticaret alanında durgunluklar yaşandığını buna karşın gayrimenkul sektöründe ciddi bir hareket olduğunu gözlemlediklerini belirten Baygan, sektörde her zaman diliminde ve her fiyat aralığında işlem yapılabileceğinin altını çizdi.

  Parasını değerlendirmek, yatırım yapmak ve barınmak için ev satın almak isteyenlerin gayrimenkule yönelmelerinin önemine dikkat çeken Baygan “Bugünkü ortam alım satım için bir çok fırsatı barındırıyor” dedi.


  Görüş Bildir