Dolar
6.7745
0.7315%
Euro
7.427
0.4897%
Altın
1707.94
-0.1642%
Borsa
103024.34
0%
G. Altın
371.658
0.8249%
Bitcoin
59867.06
-0.353%
16ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 16 C
  Ev dekorasyonunda en sık yapılan hatalar

  Ev dekorasyonunda en sık yapılan hatalar

  Dekorasyonda sık yapılan temel hataları bilip bunlardan kaçınarak evinizi çok daha profesyonel bir bakış açısıyla dekore edebilirsiniz.
  • 21.10.2015 - 12:02

  Ev dekorasyonunda en sık yapılan hatalar

  Yeni aldığınız evi baştan aşağı yenilemek hayli maliyetli bir durumdur. Mobilyasından tesisatına, duvar boyasından parkelerine kadar bir sürü masraf. Bu nedenle ev döşerken iyi karar vermeniz şart. Çabuk sıkılınan renkler, modası geçen iddialı mobilyalar veya eve tıka basa doldurulan aksesuarlar, dekorasyonda yapılan en sık hatalardır. İşte ev dekorasyonun püf noktaları ve sık sık yapılan hatalar...

  MOBİLYA SEÇİMİ

  Dekorasyonda yapılan en büyük ve en sık hatalardan biri her telden çalan mobilyalar. Bütün parçalar uyumlu ve tek bir tarz temsil etmelidir. Farklı olduğu için tercih edilen mobilya ya da aksesuarlar yanlış seçimler arasındadır. Sizi ifade etmiyor ise o üründen, eşyadan sıkılmanız uzun sürmeyecektir. Bu yüzden işlevsel ve kişiliğinizi yansıtan ürünler tercih etmeniz doğru olacaktır. Mobilya mağazasında ya da dergide iyi duran bir TV ünitesi, sizin evinizde kaba ve diğer eşyalarınızla uyumsuz olabilir. Ürünleri almadan önce evinizde yerleştireceğiniz yerin ölçülerini bilmek ve ona göre almak dahga doğru olacaktır.

  AHŞAP DEKORASYONU

  Ahşap ev dekorasyonunu ya vezir ya da rezil eden öğedir. Evinize ahşap ağırlıklı bir dekorasyon düşünüyorsanız eğer çok renkli aksesuarlardan uzak durmalısınız. Çeşit çeşit renkler yerine gümüş ve beyaz renkler tercih ederek ahşabın ağırlığını kırabilirsiniz. Evinizde yetiştirdiğiniz çiçeklerin miktarını abartmayınız bir veya iki saksı çiçeği yeterli olacaktır. Çocuk odalarında kızların pembe, erkeklerin mavi renk klişesinden vazgeçin ve renk seçimini çocuğunuza bırakın. Evinizin her yerini tek renge boyamak yerine her odayı içinde bulunduğu mobilyalar ile uyumlu renklere boyayın.

  PERDE TERCİHİ

  Dekorasyonda en sık yapılan hatalardan biride perde seçimleridir. Yüksek tavanlı bir eve sahipseniz salonda tavandan yere kadar dökülen perdeler kullanarak çok hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fakat standart bir apartman dairesinde yaşıyorsanız tavan yükseklikleri fazla olmadığından dökümlü perde kullanımı mekanı daraltarak evinizi olduğundan küçük görünmesine yol açacaktır. Büyük desenli bir perde seçiminde bulunduysanız mobilyalarınızın sade olmasına dikkat ediniz. Koltuk döşemelerini seçerken sırf beğendiğiniz için üzerinde oturulduğunda insanı yakan kendiliğinden kaloriferli kumaşları tercih etmeyiniz. Rahat edeceğiniz, kullanımı ve temizliği kolay olan kumaşları seçiniz.

  Görüş Bildir