Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
322.463
0.79%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Evinizdeki dar koridoru estetik bir yer haline getirin

  Evinizdeki dar koridoru estetik bir yer haline getirin

  Dar koridorlar, doğru aksesuarlar, renk seçimleri ve dekorasyon fikirleri ile estetik bir yer haline getirilebilir.
  • 30.06.2016 - 12:42

  Evin odaların birbirine bağlayan ve bundan dolayı da evin en işlevsel alanlarından biri olan koridorlar genelde ölü alanlar olarak görülür ve kullanılmaz. Fakat dar da olsa bu alanlar işlevsel şekilde değerlendirilebilir.

  Evinizdeki dar koridoru estetik bir yer haline getirin #1

  BEYAZ RENK KULLANIN

  Dar ve küçük olan koridorlarda, açık renk mobilyaların kullanılması öneriliyor. Ayrıca, koridor için seçilen mobilyalar ile diğer odalardaki mobilyalarının uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Dar koridora sahip evlerde ferah bir görünüm elde etmek için, koridora açılan kapıların beyaz renk olması gerekiyor.

  En şık koridor dekorasyonları- FOTO GALERİ

  Küçük olan koridorun daha ferah ve geniş gözükmesi için, burada ayna kullanılması öneriliyor. Dar ve uzun koridorlar için, yuvarlak formda ve asimetrik şekilde aynalar satın alınarak, duvar boyunca asılabilir. Bu sayede, şık bir dekorasyon elde edilebilir.

  Evinizdeki dar koridoru estetik bir yer haline getirin #2

  DEPOLAMA ÜNİTELERİ KULLANIN

  Dar alanlarda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, zeminin minimumda kullanılması olmalıdır. Bu nedenle kalın malzemeden yapılmış ve geniş hacimli portmanto yerine daha ince ve sadece kullanımda olan ayakkabı ve kıyafetlerin depolanacağı portmanto yararlı olacaktır.

  Duvara monte dolap sistemleri tercih edilerek eşyaları muhafaza etme bir diğer yöntemdir. Yerden yukarı depolama üniteleri alandaki hareket kabiliyetini kısıtlayacağından, tavana yakın, monte dolapları tercih etmek işlevsel olacaktır.

  Evinizdeki dar koridoru estetik bir yer haline getirin #3

  HEM CANLI HEM GENİŞ

  Dar alanları düzgün ışıklandırmak ve doğru sanat eserleri ile süslemek, bu alanı hem canlı hem de geniş gösterir. Bunun için basit ve etkili yöntemler kullanabilirsiniz.


  Görüş Bildir