Euro
10.404
-0.28%
Dolar
8.8671
0.01%
Altın
501.49
0.49%
Borsa
1.385
0%
Bitcoin
392.250
3.50%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  Evinizi dekore ederken zemini es geçmeyin

  Evinizi dekore ederken zemini es geçmeyin

  Laminat parkenin mobilyalarınızla oluşturacağı dizayn uyumu, aradığınız konfor ve sıcaklığı evinize taşıyacak.
  • 10.09.2015 - 12:24

  Laminat parkeler, ekonomik zemin kaplama malzemelerinden biri olmasına rağmen mekanlara zengin bir görünüm kazandırmakta ve özellikle ahşap görünümlü olanları günümüzde çoğunlukla tercih edilmektedir. Piyasada çok fazla renk çeşidi olduğundan dolayı, seçim yaparken bazI kriterleri göz önüne alarak mevcut seçenekleri daraltabilir ve doğru tipte parke tercihinizi belirleyebilirsiniz.

  Evinizi dekore ederken zemini es geçmeyin #1

  FARKLI DESEN TERCİHİ YAPABİLİRSİNİZ

  Zemin kaplama ürünleri arasında farklı görünüm ve desenler ile çeşitli ağaçlardan kesinlikle kolayca zarar görmeyecek şekilde üretilmiştir. Örneğin, ceviz, elma, kestane, meşe, kayın gibi ağaçlardan elde edilen ahşaplar özel cihazlar ile uygun ebatlara getirilerek, sterilize ediliyor ve açık, koyu ya da normal renginde bizlere sunulmaktadır. Parke seçiminde genelde 8 mm genişliğinde olanı daha çok tercih edilir. Garanti süresinin uzun olması ve montaj dahil satış işleminde yer alan firmaları tercih etmeniz daha hesaplı bir alışveriş yapmanızı sağlayabilir.

  Evinizi dekore ederken zemini es geçmeyin #2

  MOBİLYALARINIZLA RENK UYUMU OLUŞTURUN

  Laminant parke renkleri son derece fazla ve bir model varsa farklı tonlarda hazırlanmış halini bulabiliyorsunuz. Örneğin, ceviz ağacından elde edilen parkelerin bal, koyu ya da açık renklerinin olması odalarınız ya da mutfağınız için son derece cazip teklif sayısının artmasını sağlıyor. Koyu kahverengi ya da siyaha yakın tonların ahşap yüzeyde daha fazla hissedilmesi özellikle koyu renk duvarlara sahip olan evler için olumsuz anlamına geleceği açıktır. Zıt renklerden yola çıkmalısınız. Duvar, zemin ve mobilyaların hepsi açık ya da koyu tonlarda olmamasına önem vermeli, bir miktar ayrışmaların içinizi rahatlatacağını unutmamalısınız. Beyaz duvar için, gri tonlarda koltuk ve kahverengi tonlarda ahşap yüzeyler tercih edilebileceği gibi isterseniz turkuaz ya da kırmızı geniş koltuklar ile mobilyalarınızın daha dikkat çekici olmasını sağlamak elinizdedir.

  Evinizi dekore ederken zemini es geçmeyin #3

  KULLANACAĞINIZ ALANA GÖRE TERCİH YAPIN

  Mutfaklarınız için plastik malzemeden uyumlu olan modeller seçilebileceği gibi özellikle ahşap olanlarını istiyorsanız, uygun süpürgelerin kullanılması, aşırı ısıya maruz kalmamasına dikkat etmelisiniz. Koyu renklerin seçilmesi tozları inanılmaz derece hemen gösterebilir, beyaz, krem ya da bu tonlarda açık parkeler saç tellerinin kaç adet olduğunu bile sizlere bildirebilir. Toz, saç ve çeşitli kirleri de göz önüne alarak ne çok açık ne çok koyu tonlarda alın, dengeyi sağlayın.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir