Euro
11.1198
0.36%
Dolar
9.5539
0.57%
Altın
547.49
0.42%
Borsa
1.455
0%
Bitcoin
597.995
0.57%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 13 C
  Evinizi olduğundan geniş göstermenin yolları

  Evinizi olduğundan geniş göstermenin yolları

  Küçük aydınlatma hileleri ile odanızı olduğundan geniş ya da yüksek tavanlı gösterebilirsiniz.
  • 24.06.2015 - 15:31

  Evinizi olduğundan geniş göstermenin yolları #1

  Kullandığınız ışığın yoğunluğu ve konumu, evinizin dekorunu etkiler. Aydınlatma hileleriyle evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

  İşte evinizi daha güzel gösterecek aydınlatma hileleri...

  PLAN YAPIN

  Odanızı ışıklandırmadan önce, odanızda nasıl bir hava yaratmak istediğinize karar vererek işe başlayabilirsiniz. Aydınlatmada kullanacağınız ürün, odanızın tavanlarının daha yüksek gözükmesini sağlayabilir. Yine kullandığınız ışıklandırmayla odanızı olduğundan daha geniş ya da daha ferah gösterebilirsiniz.

  IŞIĞIN RENGİ

  Işığın rengi ve yoğunluğuna bağlı olarak odanızda sıcak bir ortam da oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra yanlış ışıklandırma sonucunda, odanızın olduğundan kasvetli, küçük ve sıkıcı bir mekan olarak da gözükmesine neden olabilirsiniz. Seçtiğiniz aydınlatmaya göre odanızın rengini bile farklı gösterebilirsiniz.

  Evinizi olduğundan geniş göstermenin yolları #2

  TAVANINIZ YÜKSEK GÖRÜNSÜN

  Eğer tavanların olduğundan yüksek gözükmesini istiyorsanız yukarı yönlendirilen aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Odanızın ferah bir görünüme sahip olması için tavana yakın aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Küçük odalarda mümkün olduğunca sarkıt aydınlatma ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Sarkıt ışıklandırma, odanızın olduğundan daha küçük ve kasvetli görünmesine neden olacaktır. Odanızın ışıklandırmasında panellerden yararlanacaksanız, bu panelleri odanızın sonuna doğru yerleştirin. Işığın olduğu yöne doğru baktığınızda ışık gözünüzü alacak ve odanız olduğundan daha uzun görünecektir.

  Evinizi olduğundan geniş göstermenin yolları #3

  TAVANINIZ ZATEN YÜKSEKSE

  Eviniz yüksek tavanlı ise, yukarı yönlendirilen aydınlatmaları kullanmaktan kaçının. Yukarı doğru yapılan ışıklandırma yüksek tavanlarınızı daha da yüksek gösterecektir. Bunun yerine yüksek tavanlı odalarınızda lambader ya da abajur kullanmanızı öneririz.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir