Petrol
94.13
-1.02%
Euro
18.2301
-0.13%
Dolar
17.9652
0.04%
Altın
1.026
-0.10%
Borsa
2875
0.62%
Bitcoin
433.690
-0.28%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C
  Fikirtepeliler'den suç duyurusu

  Fikirtepeliler'den suç duyurusu

  Fikirtepe'de iş başı yapılmaması ve anlaştığı adayı sattığı iddiası ile bir grup vatandaş tarafından Kartal Anadolu Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu yapıldı.
  • 07.02.2015 - 10:02

  Fikirtepeliler den suç duyurusu #1

  Fikirtepe' de 4 yıl önce başlayan özel proje alanı ve kentsel dönüşüm çalışmaları sonrası imzalanan anlaşmaların gereğinin yerine getirilmemesi vatandaşı daraltmaya başladı.

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

  Fikirtepe Haber'e ulaşan bilgilere göre iş başı yapılmaması ve anlaştığı adayı sattığı iddiası ile bir grup vatandaş tarafından Kartal Anadolu Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcılığı'na bir firma hakkında dolandırıcılık iddiası ile suç duyurusunda bulunuldu.

  Fikirtepe'de 3 yıl önce anlaştıkları firmanın iş yapmayıp kendilerine verdikleri sözleri tutmaması en başlıca etken olurken daha önceden firmaya çektikleri protestolara herhangi bir dönüş yapılmaması ve bunun yanında devamlı değişen yeni koşullara göre sözleşme metninde herhangi bir düzeltme yapmaması vatandaşların sözleşmeyi feshetmek için dava açma girişiminden önce savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına sebep olduğu iddia edilmekte.

  VATANDAŞIN İDDASI

  Vatandaşların iddialarına göre özellikle iş yapmayı çeşitli bahaneler ile erteleyip yaşanmaz olan mekanda sosyal ve ekonomik çöküntü yaşamaları bir tarafa, ciddi zaman kaybına sebep olması ve özellikle duyum aldıklarını iddia ettikleri suç duyurusunda bulunmalarına en başlıca etken olan herhangi bir devir veya satış yetkisi vermemiş olmalarına rağmen firmanın adayı başka bir firmaya satma yönünde almış oldukları duyumların bardağı taşıran son damlalar olduğu bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir