Petrol
93.81
-1.17%
Euro
18.3237
0.45%
Dolar
17.963
0.28%
Altın
1.027
0.47%
Borsa
279
0.00%
Bitcoin
431.758
4.38%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C

  Finike marka kent oluyor

  Antalya'nın batısında bulununan Finike'de geliştirilen projelerle ilçe, marka kent olma yolunda hızla ilerliyor.
  • 31.05.2016 - 08:53
  Finike marka kent oluyor

  Finike marka kent oluyor #1

  Batı Antalya'nın portakalı ile meşhur ilçesi Finike, yıllardır hayal olarak gördüğü hizmetleri 2014 yerel seçimlerinden sonra aldı.

  Kökleşmiş birçok problemin çözüme ulaştığı 2 yıl içerisinde ilçesi için yaklaşık 120 milyon lira tutarında yatırım alan AK Partili Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu konuyla ilgili bir açıklama yaparak, "Yerel seçimler öncesinde vatandaşlarımıza ilçemizin sorunlarını çözeceğimize dair söz verdik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bunları gerçekleştirmek için durmadan, dinlenmeden çalıştık ve meyvelerini 2016 yılı başlarında almaya başladık" ifadelerini kullandı.

  HİZMETTE REKOR KIRILDI

  19 ilçe arasında ilk toptancı halini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile yapmış oldukları çalışmalar neticesinde Finike'ye kazandırdıklarını ifade eden Başkan Sarıoğlu, "Okullaşma oranında Antalya'da son sıralarda olan Finike, iki yılda ilçemize kazandırdığımız üç okul ile ilk sıraları zorlar hale gelmiştir. Yeni modern binasının inşaatı tamamlanmak üzere olan, merpen altı hizmet veren adliyemiz tarih oldu. Her mahalleye ve okullarımızın bahçelerine yaptığımız çocuk parkları, ilçe merkezine yaptığımız masal parkımız Finikemizin çehresini değiştirdi. Yapımını tamamladığımız eski belediye binamızın restorasyonu ile ilçemizin artık bir kent müzesi var. Yakın zamanda ihalesi yapılacak olan Finike Devlet Hastanemiz, yapımı devam eden köprüler, yollar, kapalı sulama sistemi ve alt yapı çalışmalarımız ile bir hizmet rekoruna imza attık. Hizmet süremizin geri kalan kısmında da kendi rekorumuzu geliştirerek ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir