Petrol
102.07
-10.07%
Euro
17.4141
-0.70%
Dolar
16.9458
0.71%
Altın
962.71
-1.54%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
340.069
1.50%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Fonksiyonel mutfaklar için 5 öneri

  Fonksiyonel mutfaklar için 5 öneri

  Mutfağınızın her daim derli toplu kalmasını sağlayacak 5 öneri...
  • 09.01.2016 - 09:53

  mutfak

  Mutfağınızı sadece küçük değişikliklerle daha kullanışlı kılmanız hiç de zor değil. Uzun vakitler geçirilen mutfağı, doğru bir şekilde dekore etmek hem yerden hem de zamandan kazanç sağlar. Peki mutfağı nasıl daha fonksiyonel bir hale getirebiliriz? İşte mutfağı daha fonksiyonel kullanmak için beş öneri...

  NEREDE KULLANIYORSANIZ ORADA SAKLAYIN

  Düzeni oturmuş bir mutfağı kullanışlı bir hale getirmenin en basit yollarından biri; mutfakta kullandığınız tüm alet ve edevatı kullanıldıkları yere yakın bir konumda muhafaza etmektir. Örneğin; tencere ve tavalarınızı ocağınızın yakınındaki dolap veya derin çekmecelere, tabak ve çanaklarınızı ise bulaşık makinenizin civarındaki dolaplara yerleştirmelisiniz.

  Fonksiyonel mutfaklar için 5 öneri #2

  DOLAPLARIN İÇİ DIŞINDAN ÖNEMLİDİR

  Mutfağınızın daha yalın ve temiz bir görünüme sahip olmasını ve içerisinde daha verimli çalışmayı istiyorsanız; mutfak dolaplarınızın ve çekmecelerinizin iç bölümünün dizaynına dışındaki kaplamadan veya renkten daha çok özen göstermelisiniz. Mutfak dolaplarınızın içlerinin hiç kullanışlı olmadığını düşünüyorsanız, sadece dolap içlerini kapsayacak maliyeti düşük bir yenileme yapabilirsiniz. Hangi dolapta neyi muhafaza etmek istediğinize karar vermeli ve ona uygun olarak dolabın iç bölümünü tasarlatmalısınız.

  Fonksiyonel mutfaklar için 5 öneri #3

  DERİN DOLAPLAR YERİNE KULLANIŞLI ÇEKMECELER

  Tezgahınızın altı için derin ve ulaşılması güç dolaplar yerine kullanışlı çekmeceleri tercih etmelisiniz. Derin dolaplara bir şeyler yerleştirmek zordur. Her ne kadar raylı raflara sahip olanları mevcut olsa da fiyatları oldukça pahalıdır. Ancak çekmeceler, raylı modellere göre hem daha ekonomik hem de kullanım açısından çok daha pratiktir.

  Fonksiyonel mutfaklar için 5 öneri #4

  MUTFAKTAKİ DİĞER EŞYALAR İÇİN YER AYIRIN

  Çoğumuzun mutfağında, yemek pişirme ve yeme konusunda fiilen kullanılmayan birçok ıvır zıvır eşya bulunur. Yemek kitapları, faturalar, tarifleri yazdığımız kâğıtlar, kart vizitler, bozuk paralar gibi. Bu eşyalar doğru organize edilmedikleri takdirde birleşerek kocaman bir dağınıklık oluşturabilirler. Bir çekmecenizi veya mutfak dolabınızı bu eşyalara ayırarak, onların da mutfakta meşru bir alana sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

  Fonksiyonel mutfaklar için 5 öneri #5

  DİKKAT ÇEKEN UNSURLARI AZALTIN

  Sade ve modern bir mutfağa sahip olmanın yolu, mutfakta göze çarpan dekoratif odak noktalarından geçer. Örneğin sevimli bir baharat takımı veya tasarım harikası bir kahve makinesi gibi, her mutfakta alana hâkim olan ve ilk göze çarpan birkaç görsel uyarıcı bulunur. Bu noktada önemli olan; modern ve yalın bir mutfağa sahip olmak için hangi dekoratif ögenin kullanıldığı değil, kaç adet görsel ana uyaran kullanıldığıdır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir