Euro
10.3007
-0.08%
Dolar
8.7612
-0.01%
Altın
492.6
0.35%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
389.654
4.32%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Gayrimenkul yatırım araçları zamanla artacak

  Türkiye'de en sağlıklı yatırım aracı olarak görülen gayrimenkul, maalesef konut, dükkan ve arsa çeşitliliğinden ileriye gidemiyor.
  • 18.09.2015 - 08:50
  Gayrimenkul yatırım araçları zamanla artacak

  Gayrimenkul yatırım araçları zamanla artacak #1

  Son dönemde SPK'nın gayrimenkul enstrümanlarını artırmasını olumlu bir hareket olarak değerlendiren Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, bunların ileride artacağı görüşünde olduğunu ileri sürdü.

  'NEYE YATIRIM YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ'

  Türkler'in mantığının borsa ve yatırım araçlarına pek uyumlu olmadığını belirten Erilkun, “Yatırım araçları zamanla çeşitlenecek ama adaptasyon için 30 yıla ihtiyaç var. Bir kere Türkiye borsayı bilen bir ülke değil. Oynanan bir şey gibi algılanıyor. Oysa borsa yatırımdır ve belli insanlar yatırım yapar” dedi. Yatırım aracı çeşitliliğinin azlığına vurgu yapan Erilkun, “Neye yatırım yapılacağını dahi bilmiyoruz. Örneğin sınırlı bütçeler için devremülk yatırım aracıdır. Fakat öyle değerlendirilmez. Hatta devremülk ile devre tatilin arasındaki fark dahi bilinmez” dedi.

  HERŞEYE RAĞMEN İYİMSER

  Bu alanda iyimser bir tablo çizen Erilkun, “Fonlar doğacak, piyasaya arz edilecek ve Amerika gibi olacak. Hatta fon şirketlerinin kurulması gibi bir yasa çıktı. Aldığımız gayrimenkul fonunun gelirinden pay sahibi olabileceğiz. Firmalar bunu işletebilecek. İyi bir şey bu. Gayrimenkul değerlendikçe hissenin değeri de artacak. Şirketler de kazançlı girişimler olmak için rekabet edecekler” diyerek sözlerini bitirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir