Euro
15.4895
-0.39%
Dolar
13.6457
-0.3%
Altın
782.89
-0.25%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
698.667
-1.42%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Gayrimenkul yatırımında yeni trend fonlar olacak

  Yatırımcı artık gayrimenkul sektörüne yatırım fonları üzerinden de yatırım yapabilecek.
  • 14.05.2015 - 13:55
  Gayrimenkul yatırımında yeni trend fonlar olacak

  Gayrimenkul yatırımında yeni trend fonlar olacak #1

  Yatırımcılar artık gayrimenkul sektörüne yatırım fonları üzerinden de yatırım yapabilecek.

  Birkaç yılda 10 milyar lira büyüklüğe ulaşması beklenen gayrimenkul yatırım fonları, iki sektör yatırımcısını birleştirecek.   Sermaye piyasaları yeni bir ürün ile tanışıyor; gayrimenkul yatırım fonları.

  GAYRİMENKUL VE BORSA YATIRIMCISI BİRLEŞECEK

  Dünyada büyük piyasalarda yaygın olarak kullanılan gayrimenkul yatırım fonları (GYF), gayrimenkul ve borsa yatırımcısını birleştirecek.

  Bu fonları yönetim şirketleri ve sadece bu işi yapacak olan gayrimenkul portföy yönetim şirketleri kuracak.

  CAZİP BİR YATIRIM ALTERNATİFİ OLACAK

  SPK Başkan Yardımcısı Tevfik Kınık, Yeni Sermaye Piyasası Kanunu’nun yürürlüğe girmesi sonrası dönemde İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesi kapsamında dünya piyasalarında yer alan finansal enstrümanların ülkemizde de yatırımcıların ve ihraççıların kullanımına sunuldu.

  Gayrimenkul yatırım fonlarının uluslararası yatırımcılar da dahil birçok farklı kesimden yatırımcılar için cazip bir yatırım alternatifi olduğu belirtildi.

  Yönetim sektöründe yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesi sonrası yakalanan ivmenin artarak sermaye piyasalarının büyümesine önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

  PROFESYONELLİĞİ ARTTIRACAK

  Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Başkanı Bekir Yener Yıldırım da Gayrimenkul Yatırım Fonları’nın gayrimenkul piyasasında profesyonelliği artıracağını vurguladı.

  Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu fonlarla kurumsal yatırımcılar riski dağıtabileceği alternatif bir araca sahip olacaklar. Bireysel yatırımcılar ise vergi avantajından da yararlanarak çok büyük gayrimenkullere küçük tutarlarla yatırım yapabilecek. Gayrimenkul yatırım fonlarının gelişmeye ve portföylerinin artmasıyla birlikte değerleme sektörü ile gayrimenkul yönetimi ve diğer hizmetleri alanlarında da önemli gelir ve iş hacmi beklenmesi olağandır.”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir