Euro
10.3063
1.9%
Dolar
8.7582
1.23%
Altın
492.49
0.11%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
390.870
3.68%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Gayrimenkulde sektör ortak hareket etmeli

  Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, “Sürdürülebilir başarı ve daha iyi kentsel gelecek için sektör ortak hareket etmeli” dedi.
  • 15.09.2015 - 12:11
  Gayrimenkulde sektör ortak hareket etmeli

  istanbul

  Bu yıl dünya genelinden 300’den fazla, Türkiye’den de 61 firmayla rekor seviyede katılımla hayata geçen Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı’ndan Türk firmalar iki günde 250 milyonluk satış ve rezervasyon gerçekleştirdi. Fuarın en pahalı projesi olarak dikkat çeken Nef New York’un 2016 yılında yapılacak lansman öncesinde bekleme listesi için 19 farklı ülkeden 200’e yakın bireysel yatırımcıdan talep toplayan Nef’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, 15 yıldır istikrarlı ilerleyişiyle ülke ekonomisine ve kentsel gelişim sürecine büyük destek veren gayrimenkul sektörünün bu başarıyı sürdürmesi için ortak hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

  'DIŞARIYA KARŞI GÜÇBİRLİĞİ YAPMALIYIZ'

  Türkiye’den yurtdışına çıkan birçok konut projesinin yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğüne değinen Timur, “4 senedir aralıksız katıldığımız Dubai Cityscape’de bine yakın proje arasında Türk projelerine ilgi çok yüksekti. Ancak sektörümüz her ne kadar çok başarılı projelere imza atsa da henüz almamız gereken yol var. Dışarıya karşı daha güçlü bir imaja sahip olmamız gerekiyor. Türkiye ve İstanbul’un uluslararası konut yatırımındaki avantajlarını ancak bu şekilde daha iyi anlatabiliriz” dedi.

  Gayrimenkulde sektör ortak hareket etmeli #2

  Özellikle son dönemde geleceğe yönelik bir kent olma yolunda İstanbul’un çok değerli bir konumda bulunduğuna dikkat çeken Timur, “Gerek ekonomik gerek sosyal yaşam açısından İstanbul bölgesel bir merkez olma yolunda hızla ilerliyor. Bu süreçte Dubai Cityscape ve benzer oluşumlarda Türk firmalarının tek tek hareket etmek yerine ortak bir organizasyonda bir araya gelmeleri çok daha etkili sonuçlar verecektir. Ancak bu şekilde İstanbul başta olmak üzere öne çıkan kentleri daha çarpıcı şekilde anlatabilir ve güven ortamı sağlayabiliriz. Yatırımcılara bilinçli yatırım yapma hizmeti sunarak farklılaştığımızda başarımızı bir adım ileri taşıyabiliriz” açıklamasında bulundu.

  FUAR RÜZGARI İSTANBUL'DA SONUÇLANACAK

  2015 yılında Amerika, Fransa ve İtalya’dan aldığı uluslarası ödüllerle adını tüm dünyaya duyuruan Nef New York projesi Dubai Cityscape Global 2015’te 30-35 bin dolar aralığındaki metrekare fiyatıyla fuarın en pahalı projesi oldu. 200’e yakın bireysel yatırımcının bekleme listesine kayıt yaptırdığı New York projesi aynı zamanda fuara Amerika kıtasından katılan tek proje olma özelliği taşıyor. Nef Ataköy 22 ve İş GYO ile beraber gerçekleştirmeyi planladıkları ikinci proje olan İnistanbul Lokal projesinin de fuarda ön lansmanını yapan Nef, fuar sırasında toplanan talepleri İstanbul’da satışa dönüştürecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir