Euro
10.3172
-0.01%
Dolar
8.8178
0.01%
Altın
496.46
0.05%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
376.675
-3.14%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Gaziantep pahalı kent imajını yıkacak

  Dar gelirli Gazianteplilerin ev alma hayalinin hayalde kaldığı “Pahalı kent” imajını yıkmak için kentte önemli bir konut atağı başlatıldı.
  • 02.09.2015 - 13:29
  Gaziantep pahalı kent imajını yıkacak

  gaziantep

  Nüfusu 400 bin Suriyeli ile birlikte 2 milyonu aşan Gaziantep'te her geçen gün konut ihtiyacının artıyor. Konut fiyatlarını ucuzlatmak için yeni imar alanları oluşturduklarını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Bekleyen imar alanlarının hepsini açtık. İmara açılan bölgelerde TOKİ ile toplu konut atağı başlatarak 50 bin konut yapımına start verdik. Bu konut atağı özellikle şehir merkezindeki yoğunluğu azaltacak Organize Sanayi Bölgesi'ne yakın Uydukent kentimiz için ciddi önem taşıyor. 7.5 milyon metrekarelik alan üzerine kurulacak Uydukent, OSB'de çalışan işçilerin konut ihtiyacına cevap verecek” dedi.

  FİYATLAR NORMALE İNECEK

  Arz dengesini oluşturduklarını, kentte ihtiyaçtan daha fazla konut yapmaya başladıklarını ifade eden Başkan Fatma Şahin, “Kentte yüksek olan fiyatlarda ciddi bir düşme yaşanacaktır. Benim göreve geldiğim zamanla şimdi arasında arsa ve ev fiyatlarında ciddi düşüş yaşandı. Elimizdeki projeler tamamen bitiğinde tamamen normalleşecek. Benim dönemimim sonunda ancak bu pahalılığı normalleştiririz” dedi.

  OSB'YE METRO HATTI YAPIYORUZ

  Artan nüfus ve araç sayısı nedeniyle 2023-2050 yıllarını kapsayan ulaşım master planı hazırladıklarını aktaran Şahin, “Ulaşım master planımız eylül ayında ortaya çıkacak. Başpınar OSB ile GATEM arasında metro hattı yapılacak. Günlük ortalama 200 bin kişi şehir merkezinden sanayi bölgelerine gidiyor. Bu nedenle bu proje bizler için çok önemli. İhalesi yapılan ve toplamda 25 kilometre olan metro hattı Başpınar OSB- GATEM arasındaki hat, Beylerbeyi, Gar, Seyrantepe ve ATEM güzergahında hizmet verecek. Her iki sanayi bölgesi arasında ulaşımı asgariye indirerek trafik sıkıntısını büyük oranda çözecek metro hattının bu bağlantıyı 22 dakikada gitmesi planlanıyor” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir