Euro
10.0593
0.75%
Dolar
8.3396
0.41%
Altın
478.76
0.47%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
414.905
-7.80%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Göbün Koyu ihalesine yürütmeyi durdurma

  Muğla'da 2. İdare Mahkemesi Türkiye'nin turizm merkezlerinden Göcek'te Taşyaka Koyu'nun ardından Göbün Koyu'nun ihalesini durdurdu.
  • DHA
  • 07.04.2015 - 10:06
  Göbün Koyu ihalesine yürütmeyi durdurma

  Göbün Koyu ihalesine yürütmeyi durdurma #1

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı 'Göcek Koyları" olarak bilinen Akbük, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala'yı Mart ayında ihaleye çıkardı. Kapalı zarf usülü teklif ve açık artırma yöntemiyle, bu dört koy toplam yaklaşık 10 milyon TL'ye ihale edildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi ise yerel yönetimlerin statüsünü değiştiren yasayla İl Özel İdaresi'ne tanınan hakların kendilerine geçtiğini, koyların Ormlan İşletme Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkılamayacağı belirterek ihalelerin iptali ve yürütmenin durdurulması istedi. Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı başvuru sonucu Muğla İkinci İdare Mahkemesi ihalenin ertesi günü Bedri Rahmi (Taşyaka) Koyu'nun ihalesi için yürütmeyi durdurma kararı verdi.

  KÜÇÜK SARSALA VE AKBÜK KOYLARINDA DA KARAR BEKLENİYOR

  Muğla 2'nci İdare Mahkemesi, Göbün Koyu'nun ihalesinin de yürütmesini durdurdu. Karar Muğla, Göcek ve Dalaman'da sevinçle karşılandı. İhalenin yapıldığı günden buyana kurdukları çadırde direnişe devam eden çevreciler, iki koy için de aynı kararı ve ihalenin tamamen iptal edilmesini beklediklerini söyledi.

  Küçük Sarsala ve Akbük koylarının ihalesinin de iptali ve yürütmesinin durdurulmasını için başvuru yapıldı. Kararın açıklanması bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir