Petrol
97.12
-0.29%
Euro
18.4448
0.16%
Dolar
17.9159
0.26%
Altın
1.028
-0.12%
Borsa
283
-1.57%
Bitcoin
441.207
6.45%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Hacılar'da kentsel dönüşüm projesine başlanıyor

  Kayseri Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, kentsel dönüşüm çalışmalarına önümüzdeki hafta içerisinde başlanacağını belirtti.
  • 24.02.2015 - 14:46
  Hacılar'da kentsel dönüşüm projesine başlanıyor

  Hacılar da kentsel dönüşüm projesine başlanıyor #1

  Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Ankara’dan müjdeli haberlerle döndü. Başkan Ekici, hem Kentsel Dönüşüm hem de Toplu konut İdaresi (TOKİ) konusunda olumlu yanıtlar aldığını önümüzdeki hafta içerisinde Bakanlıktan çalışma yapmak üzere Hacılar’a geleceklerini söyledi.

  MÜJDELİ HABERLER GELDİ

  Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, iki günlük Ankara ziyaretinin ardından müjdeli haberlerle döndü. Seçim öncesi hem Kentsel Dönüşüm hem de TOKİ’yi Hacılar’a getireceğinin sözünü veren Başkan Ekici, çalışmalarını sürdürüyor.

  Bu bağlamda Çevre Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı ve TOKİ  Emlak Dairesi Başkanı Dursun Baştürk ile görüşen Başkan Ekici, önümüzdeki hafta içerisinde bakanlıktan gelen heyetin Hacılar’da çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Başkan Ekici sözlerine şöyle devam etti, "Eski yapıları, depreme dayanıksız virane yapıları kaldırıp, yerine depreme dayanıklı 7 katlı olarak düşünüyoruz. Şuan için plan proje safhasında ve çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde Bakanlıktan gelecek ekip hem zemin etüdü hem de sınır çalışmalarını yapacaklar."

  GEREKLİ DUYURULAR YAPILACAK

  Ekici sözlerine şunları ekledi, "Ankara’da olumlu sonuçlarla döndük, hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum. Bunun yanında TOKİ ile de görüştük. Onlar da inşallah Hacılar’da TOKİ olmadığı için olumlu yaklaştılar. Mevcutta bulunan hazine arazisini yazışma yaparak satın alabileceklerini söylediler. Çalışmalarımız devam ediyor, hemşehrilerimiz biraz sabırlı olursa çalışmalar tamamladıktan sonra gereken duyuruları yapacağız. Tekrar hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum."

  Vatandaşların biraz daha sabırlı olmasını ifade eden Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, şuan için herhangi bir kayıt ve para yatırılmasının söz konusu olmadığını belirterek, çalışmaların tamamlanmasının ardından gereken duyuruların belediye kanalıyla yapılacağını sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir