Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.146
-2.00%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Hakkari ve Şırnak'ta arsa fiyatları arttı

  Hakkari ve Şırnak'ta arsa fiyatları arttı

  Hakkari ve Şırnak il merkezlerinin iki büyük ilçe Yüksekova ve Cizre'ye taşınmasının gündeme gelmesiyle bölge, ekonomik olarak canlandı.
  • 24.01.2016 - 14:23

  Hakkari ve Şırnak ta arsa fiyatları arttı #1

  Hakkari ve Şırnak il merkezlerinin iki büyük ilçe Yüksekova ve Cizre'ye taşınmasının gündeme gelmesiyle bölgede arsa fiyatları yükseldi, ekonomik canlanma şimdiden başladı. Terörün ilçelerden temizlenmesiyle iki ilçe de şantiyeye dönecek.

  ALTYAPI YENİLENECEK

  Bölgenin İleri gelenleri, ilçelerin il merkezi olmasının sosyal ve ekonomik gelişim ve bölge insanı için olumlu bir adım olduğunu belirtiyor. Plan için. "Hem Cizre'nin hem Yüksekova'nın sosyo ekonomik ve sosyo kültürel yaşamına canlılık getirir. Hakkari'nin mevcut konumuyla gelişimi çok olanaklı değildi. Yüksekova çok daha uygun. Valiliği ve ilgili kurumlan taşıdığınızda illa ki bir ekonomik hareketlilik de olacak. Alt yapı yenilenecek. yeni yaşam alanları inşa edilecek." değerlendirmesi yapılıyor.

  İL OLMAK İSTİYORDUK

  AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Ahmet Uçar da Hakkari il merkezini Yüksekova'ya taşınması kararının bölge halkını heyecanlandırdığını belirtti. Uçar. "Yüksekovalılar eskiden de il olmak istiyorlardı. Çok keyifliler, çok istiyorlar" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir