Euro
9.7429
0.41%
Dolar
8.1642
0.12%
Altın
457.73
0.09%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
492.425
0.70%
5ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 5 C
  Honaz Dağı Tüneli'nde çalışmalar devam ediyor

  Honaz Dağı Tüneli'nde çalışmalar devam ediyor

  Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yapımına başlanan tünelin çalışmaları aralıksız sürüyor.
  • 11.04.2015 - 10:20

  kljlk

  Denizli çevre yolu 2. etabında Ovacık köyünde başlayan Honaz Dağı Tüneli'nde çalışmalar hızla devam ediyor. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe beraberinde İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal ve İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız ile birlikte Honaz ilçesi Ovacık köyüne gitti.

  TEKNİK VE GENEL BİLGİLER AÇILDI

  Burada Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Karayolları 27. Şube Şefi Sait Arıduman, yüklenici firma temsilcisi ve şantiye görevlileri tarafından karşılanan Vali Şükrü Kocatepe, şantiye binasında Kontrol Şefi Ali Erkut’tan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Milliyet'in haberine göre, Jeoloji Mühendisi Gökhan Uzun’da Vali Şükrü Kocatepe ve diğer katılımcılara tünel hakkında teknik bilgiler verdi. Vali Şükrü Kocatepe daha sonra tüneli inceledi.

  İlk olarak sağ tüp tüneline giden Kocatepe burada yetkililerden çalışmalar hakkında teknik ve genel bilgiler aldı. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yapımına başlanan ve toplam uzunluğu 2 bin 540 metre olacak olan Honaz Dağı Tüneli, Denizli Çevre Yolu 2. etabında Ankara yolunu Antalya yoluna bağlayacağı öğrenildi.

  750 METREDE BİR GEÇİŞ OLACAK

  Kontrol Şefi Ali Erkut, tünel içerisinde 750 metrede bir geçiş olmak üzere toplam 3 adet tüneller arası geçiş noktalarının bulunduğunu, ileriki günlerde tünelin çıkış yönünden de kazılara başlanacağını, bu sayede tüneller arası geçiş noktalarından yapılacak giriş ve çıkışlar ile birlikte oluşacak 8 tünel ağzı sayesinde 1,5 yılda tamamlamaya çalışacaklarını söyledi.

  Denizli çevre yolu tamamlandığında Aydın, Buldan, Pamukkale ve Çivril, Dinar hattından gelip Antalya-Muğla yönüne devam edecek olan trafiğin Denizli şehir merkezine girmeden transit olarak devamı sağlanmış olacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir