Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.953
-2.34%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C

  Hurma ağacına ev yaptılar

  Rizeli 3 arkadaş, hurma ağacının gövdesine 6 metrekarelik ev yaptı.
  • 21.11.2012 - 17:07
  Hurma ağacına ev yaptılar

  Hurma ağacına ev yaptılar #1

  Rize'de sıra dışı yapılara yenisi daha eklendi. Muradiye Beldesi Yeşiltepe Mahallesi'nde oturan 37 yaşındaki Mustafa Mert ile 36 yaşındaki İbrahim ve 20 yaşındaki Doğan Kazdal, kahve bulunmayan köyde sohbet edecekleri bir yer yapmaya karar verdi. Bunun için köydeki bir hurma ağacını gözlerine kestiren 3 arkadaş, ağaç gövdesine 6 metrekare genişliğinde ev yaptı.

  EVE İLGİ ARTTI

  Merdivenle çıkılan ve zeminden 8 metre yukarıda bulanan eve elektrik bağlandı, çatısına uydu anteni yerleştirildi, televizyon ve elektrikli ocak konuldu. Evi bir süreden bu yana kullanan 3 arkadaş, boş vakitlerini geçirdikleri eve ilgi artınca 'Kiralık' yazısı astı.

  Mustafa Mert, azalan nüfus nedeniyle köyde kahve, vakit geçirebilecek sosyal bir alan olmadığını, bu nedenle arayışa girdiklerini anlattı. Mert, "Bir ev yapıp, burada buluşup vakit geçirmeyi düşündük. Bir ağacın üzerine yapmaya karar verdik, dut ağacının gövdesini seçtik. Biraz zor oldu ama evi yaptık. Arkadaşlarla ve köyden bize katılanlarla oturup sohbet ediyoruz" dedi.

  "SALLANIYOR, AMA TEHLİKESİ YOK"

  İbrahim Kazdal ise, ağaç gövdesine ev yapmanın bu kadar zor olacağını tahmin etmediklerini belirterek, şöyle konuştu: "Şimdi arkadaşlarla sohbet ediyoruz ama eşim, 'Vaktinin çoğunu o evde geçiriyorsun' diyerek tepki gösteriyor. Zaman zaman bu nedenle tartışıyoruz. Ben de kaçıp buraya geliyorum. O da peşimden geliyor ama ağaca çıkamadığı için dönmek zorunda kalıyor."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir