Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  İnebolu Limanı ihalesine 3 firmadan teklif geldi

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından İnebolu Limanı’nın özelleştirme ihalesi gerçekleşti.
  • 12.10.2015 - 10:46

  İnebolu Limanı ihalesine 3 firmadan teklif geldi

  q

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından İnebolu Limanı’nın özelleştirme ihalesi gerçekleşti. İhaleye, üç firma teklifte bulundu.

  İNEBOLU LİMANI'NIN YENİ İŞLETMECİSİ BELLİ OLACAK

  İnebolu Limanı'nın işletme hakkına sahip olan Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'nin (ADÜAŞ) sermayesinde bulunan yüzde 100 oranındaki ÖİB hissesinin "blok satış" yöntemiyle atıl durumda bulunan Hopa Termik Santrali'nin de aralarında yer aldığı taşınmazlar ve üzerindekiler, "varlık satış" yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilmek üzere satışa çıktı.

  İnebolu Limanı'nın 49 yıllığına işletme hakkının devrini de kapsayan ADÜAŞ'ın özelleştirme ihalesinde, teklifler değerlendirilmeye alındıktan sonra önümüzdeki hafta içinde nihai pazarlık görüşmelerine başlanacak. Teklif veren firmaların katılacağı açık artırma şeklindeki nihai pazarlık görüşmelerinin sonunda İnebolu Limanı'nın yeni işletmecisi belli olacak.

  İNEBOLU LİMANI'NIN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE ÜÇ ŞİRKET TEKLİF VERDİ

  İnebolu Limanı'nın özelleştirilmesi için EKOL, CE-KA, ÇELİKLER, ETİBAKIR A.Ş. ve ELON firmaları şartname aldı. İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner de, İnebolu Limanı'nın hangi şartlarda özelleştirileceği konusunda bilgi almak için 10 bin TL ücret karşılığında şartname aldı. Şartname alan firmalardan EKOL, CE-KA ve ÇELİKLER, İnebolu Limanı için teklif verdi. Teklifte bulunması beklenen Cengiz İnşaat'ın sahip olduğu Etibakır A.Ş. ise liman için teklif vermedi.

  BALIKÇI BARINAĞI DA EKLENDİ

  Şartname hakkında bilgi veren İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, yaptıkları mücadele sonucunda şartnameye balıkçı barınağının eklendiğini belirterek, "Balıkçı barınağı, liman tamamlandıktan sonra İnebolu Belediyesi'ne teslim edilecek. İnebolu Belediyesi olarak bizde gerekli izin ve alt yapıyı oluşturduktan sonra İnebolu Balıkçılar Kooperatifi'ne barınağın işletme hakkını vereceğiz" dedi.

  Görüş Bildir