Petrol
91.35
-0.49%
Euro
18.4274
-0.64%
Dolar
18.5792
0.04%
Altın
1.021
-0.89%
Borsa
3486
0.00%
Bitcoin
375.288
0.55%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  İnşaat sektöründe istihdam artacak

  Bu yılın son çeyreğinde en güçlü işe alım beklentisinin yüzde 15 ile inşaat sektöründe yaşanması öngörülüyor.
  • AA
  • 13.09.2016 - 16:11
  İnşaat sektöründe istihdam artacak

  İnşaat sektöründe istihdam artacak #1

  Manpower Türkiye Genel Müdürü Reha Hatipoğlu, bu yılın son çeyreğinde en güçlü işe alım beklentisinin yüzde 15 ile inşaat sektöründe olduğunu belirterek, "Gerek kentsel dönüşüm gerekse büyük inşaat projelerinde son dönemde yaşanılan artış, buradaki istihdam ihtiyacını da büyütüyor." diye konuştu.

  BÖLGELERE GÖRE İSTİHDAMLAR BELİRLENDİ

  Araştırmaya göre, gelecek 3 aylık dönemde 5 bölgenin tamamında istihdam seviyesinde artış öngörülmekte.

  En güçlü istihdam piyasası, "Net İstihdam Görünümü" yüzde 15 seviyesinde olan İç Anadolu Bölgesinde tahmin ediliyor. Marmara'da yüzde 13 ile istikrarlı bir işe alım faaliyeti beklenirken, Ege'de genel görünüm yüzde 11 düzeyinde. Karadeniz ve Akdeniz bölgelerinde ise sırasıyla yüzde 4 ve yüzde 2 ile yavaş bir işe alım faaliyeti beklentisi hakim.

  YÜZDE 15 İNŞAAT SEKTÖRÜNDE

  Manpower Türkiye Genel Müdürü Reha Hatipoğlu, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, iş piyasalarında ertelenen istihdam artışlarının kendini 4'üncü çeyrekte göstereceğini ifade ederek bu yılın son çeyreğinde en güçlü işe alım beklentisinin yüzde 15 ile inşaat sektöründe olduğunu belirtti.

  Manpower Türkiye Genel Müdürü Reha Hatipoğlu, "Son birkaç yıldır özellikle İstanbul olmak üzere, pek çok büyük şehirde kentsel dönüşüm hız kazanmış durumda. Kentsel dönüşümün, beraberinde yeni konut veya iş yeri projeleri ve yeni inşaatlar getirmesi kaçınılmaz. Bu da Türkiye’deki inşaat sayısının artmasına neden oluyor. Ayrıca yine son dönemde kamu finansmanlı büyük inşaat projeleri de yükselişte. Bu projeler çok büyük çaplı olduğu için bir tanesinde bile yüzlerce çalışana ihtiyaç duyulabiliyor. Kısacası, gerek kentsel dönüşüm gerekse büyük inşaat projelerinde son dönemde yaşanılan artış, buradaki istihdam ihtiyacını da büyütüyor." ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir