Euro
10.0017
-0.66%
Dolar
8.4281
-0.33%
Altın
491.46
-1.15%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
338.332
0.26%
29ºC
İstanbul
Açık 29 C

  İnşaattan piyasaya 10 milyar lira akacak

  Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, seçim dönemine kadar yapılacak ihalelerden piyasaya 10 milyar lira akacağını açıkladı.
  • 24.03.2015 - 09:23
  İnşaattan piyasaya 10 milyar lira akacak

  gyo

  Emlak Konut GYO düzenlediği ihalelerle sektörü hareketlendirmeye devam ediyor. Yılbaşından bu yana İstinye ve Kayabaşı 5. Etap'larıyla rekor fiyatlar yakalayan Emlak Konut, yeni ihalelerin hazırlığında. Seçim dönemine kadar yapılan ihalelerle piyasaya 10 milyar liralık para girişi olacağını söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "İstinye ihalesi 3.6, Kayabaşı 5. Etap ise 1 milyar liralık gelir elde getirecek. 5-6 ihalenin daha hazırlığındayız. Bizim payımız da 3-3.5 milyar olur diye düşünüyoruz" dedi.

  Bu ihalelerin oluşturduğu iş hacmiyle 250 sektörün hareketleneceğini anlatan Kurum, istihdamı artıran bu tür projelere ihtiyaç olduğunu vurguladı. İhale rakamlarının yüksek olduğu yönündeki eleştirilere de yanıt veren Murat Kurum şöyle konuştu: "Yoğun katılım sektöre talebin yüksek olduğunu gösteriyor. Emlak Konut'un bir değeri var. Bu taleple birlikte oran yükseliyor. Bunu da ihale belirliyor. Artan rakamlar bu ülkenin geleceğine, istikrarına olan güveni gösteriyor. Kimse durduk yere bu fiyatları vermez."

  HEDEFTE ANKARA VAR

  Ankara'ya odaklandıklarının altını çizen Kurum, Yenimahalle ve Mühye'de 3 bin 500 konutluk proje yapılacağını söyledi. Kurum ayrıca Niğde, Denizli, Nevşehir, Eskişehir, Bursa ve Konya'dan da arazi aldıklarını ve hazırlıklara başladıklarını iffade etti.

  ÇOĞUNLUK OTURUM AMAÇLI ALIYOR

  Yeni İstanbul'un merkezi Başakşehir'de Emlak Konut GYO'nun İntaya&EYG&İntes iş ortaklığıyla başlattığı EVvel İstanbul projesinde de satışlar sürüyor. Projenin örnek dairesi bu ay açıldı. EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kayaşehir'e sadece alt ve orta değil üst gelir grubundan da talep olduğunu söyledi. Çelik, EVvel İstanbul projesindeki alımların yüzde 7'sinin yatırımcı, yüzde 93'ünün de oturum amacıyla gelenlerden oluştuğunu kaydetti.

  ORTA VE ALT GELİRE KONUT

  İstanbul'da orta ve alt gelir grubunu hedeflediklerini belirten Murat Kurum şöyle konuştu: "Kayaşehir 6. Etap, Hoşdere ve Kağıthane Huzur Mahallesi'nde ihaleye çıkacağız."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir