Petrol
110.99
0.19%
Euro
17.3259
1.70%
Dolar
16.1314
1.29%
Altın
967.9
2.01%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
477.381
1.10%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C
  İstanbul'a yatırım yapan kaybetmez

  İstanbul'a yatırım yapan kaybetmez

  Gayrimenkul fiyatlarında Avrupa'daki birçok metropolün gerisinde olan İstanbul'da yatırım yapan kazanıyor.
  • AA
  • 27.03.2016 - 12:07

  istanbul

  Katar'ın en büyük gayrimenkul yatırım şirketlerinden Mazaya Qatar'ın Üst Yöneticisi (CEO) Hamad el-Hedfa, Türkiye'nin Katar için çok önemli olduğunu belirterek, ekonomik anlamda Katarlıların Türkiye'ye büyük bir ilgisi olduğunu söyledi. Hedfa, Türkiye'nin kendi gözlerinde yatırım açısından güvenilir ve uygun bir pazar olduğunu, buna kalpten inandıklarını, bu düşünceleri lafta bırakmadıklarını ve harekete geçerek Türkiye'ye yatırım yaptıklarını anlattı.

  "BİR TANE İSTANBUL VAR"

  Son zamanlarda Türkiye'deki gayrimenkul piyasasında fırsatların gittikçe arttığını, İstanbul'daki gayrimenkul fiyatlarının Avrupa'daki birçok metropolün gerisinde olduğunu kaydeden Hedfa, "İstanbul'a yatırım yapan bir yatırımcının kaybetmesi mümkün değil. Çünkü bir tane İstanbul var. Orta ve uzun vadede mutlaka kazançlı çıkılacaktır" ifadelerini kullandı.

  "TÜRK PAZARINA BÖLGESEL İLGİ ÇOK BÜYÜK"

  Türkiye'de gayrimenkul yatırım fonlarının oluşturulması ve pazara sürülmesi konusunun önemine dikkati çeken Hedfa, bu alanda ciddi yatırım yaptıklarını ve bu yatırımdan kazançlı çıkacaklarına inandıklarını aktardı. Hedfa, "Katar ve Türkiye arasındaki stratejik makro iş birliği ve kardeşliğe ilaveten, Türk gayrimenkul pazarına yönelik çok güçlü bölgesel ilgi de göz önüne alındığında, bu yeni fon yapısının bölgemizdeki nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekeceğinden eminiz" değerlendirmesinde bulundu.

  "TÜRKİYE'YE YURT DIŞINDAN SERMAYE AKIŞI SAĞLANMALI"

  Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker, dünyadaki sermaye ve para piyasaları ile Türkiye'deki gayrimenkul piyasası arasındaki köprünün yıllardır kurulamadığını, uluslararası yatırımcılara ülkedeki fırsatların yeni yeni anlatılmaya başlandığını söyledi. Gayrimenkul yatırım ortaklıklarının önemine değinen Göker, kısa süre içerisinde Sermaye Piyasası Kurulundan ilk gayrimenkul yatırım fonunun izninin çıkmasını beklediklerini, bundan sonra yurt dışından Türkiye'ye sermaye akışı sağlanmasının gerektiğini dile getirdi.

  "YABANCININ İLGİSİ ÇOK BÜYÜK"

  Son 2 yıldır yurt dışında Türkiye'yi tanıttıklarını aktaran Göker, Türkiye'ye inanılmaz bir ilgi olduğunu, buraya nasıl girileceğine ilişkin bir yol bulamadıkları için pek çok sermaye grubunun uzun süredir beklemede kaldığını artık bu yolların açılmaya başladığını anlattı. Göker, "Körfez'de, Avrupa'da, Uzak Doğu'da, Amerika'da Türkiye'ye çok büyük ilgi var. Buralardan öylesine büyük gruplar, para sahipleri Türkiye'ye girmek istiyor ki son 2 yılda aklımız şaştı. Böyle büyük bir kaynağın ve potansiyelin olduğunu şaşkınlıkla tespit ettik" bilgisini paylaştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir