Petrol
94.38
-0.57%
Euro
18.2956
0.30%
Dolar
17.9636
0.29%
Altın
1.026
0.30%
Borsa
2787
0.00%
Bitcoin
433.112
4.95%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  İstanbul'da deprem çalışmaları başladı

  “Afet Önleme Projesi İşbirliği Anlaşması” kapsamında yapılan protokol gereği, Bunkyo Belediyesi’nden Afet Kontrol Daire Başkanı Ken Enokido ve bir grup heyet İstanbul’a gelerek Beyoğlu’nda incelemelere başladı.
  • 11.02.2015 - 12:44
  İstanbul'da deprem çalışmaları başladı

  3ef

  Beyoğlu Belediyesi ile Bunkyo Belediyesi arasında Tokyo’da imzalanan “Dostluk ve İşbirliği Anlaşması”, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİKA) ile de “Afet Projesi İşbirliği Anlaşması” kapsamında Japonya’dan İstanbul’a gelen heyet Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı makamında ziyaret ederek depremle ilgili çalışmalara başladı.

  JAPON HEYETİ, BAŞKAN DEMİRCAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

  Japonya’nın deprem konusundaki tecrübelerini Beyoğlu üzerinden İstanbul ve Türkiye’ye aktarmayı hedefleyen “Afet Önleme Projesi İşbirliği Anlaşması” kapsamında Ken Enokido başkanlığındaki Japon heyet, Beyoğlu Belediyesi’nin Şişhane’deki restorasyonu tamamlanan başkanlık binasını gezdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı makamında ziyaret eden heyet, ilçe hakkında bilgiler aldı.

  15 SENE ÖNCE YAŞADIĞIMIZ DEPREMİN İZLERİ HALA SİLİNMEDİ

  Japonya’nın deprem gerçeğiyle ne kadar iç içe yaşadıklarını ve bu konuda yapılan mücadeleyi takdir ile izlediklerini belirten Başkan Demircan “Biz de sizin kadar olmasa da ciddi bir deprem tehdidi altındayız ve sık sık depremle karşılaşıyoruz. İstanbul’un yanı başında 15 sene evvel yaşadığımız depremin izlerini henüz silinmiş sayılmayız. Ve çok yakın bir gelecekte İstanbul’da bir deprem olma ihtimali karşısında teyakkuz halindeyiz. Kasım ayında yapmış olduğumuz anlaşmayla da iki ilçenin kardeşliği sürecini başlatmıştık. Anlaşmayla birlikte deprem konusunda Japonların birikimini Beyoğlu üzerinden İstanbul halkına ulaştırmış olacağız” dedi. Görüşmenin ardından Japon heyeti; gençlik merkezi, Ayvalık Semt Konağı’nı inceledi.

  JAPON HEYET AFAD BAŞKANI BOSTAN’DAN BİLGİLER ALDI

  Beyoğlu ve İstanbul hakkında bilgiler toplamaya devam eden Japon heyet İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nü (AFAD) de ziyaret etti. AFAD Müdürü Gökay Atilla Bostan, afet koordinasyondaki çalışmalar hakkında Japon heyete sunum yaparak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  Heyet, kendi tecrübelerin yanı sıra iki belediye arasında ortak projelerin de yürüteceklerini söyledi. Bunun üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bostan, projenin ortaya konulmasının ardından her türlü desteği sağlayabileceklerini belirtti.

  JAPONLAR AFAD’A HAYRAN KALDI

  İstanbul’da AFAD’ın depreme karşı aldıkları tedbirler ve projeler hakkında bilgi alan heyet daha sonra AFAD binasını gezdi.

  Binanın oldukça donanımlı olduğunu söyleyen Japon heyeti, “Notlarımızı aldık, başta haberleşme sistemleri olmak üzere her şey çok etkileyiciydi” dedi. Beyoğlu’yla ilgili bir hafta fizibilite çalışması yapacak Japon heyet, ilçede yapacakları analizlerin ardından Beyoğlu ile ile ilgili yapılacak projeler hakkında Başkan Demircan’a çeşitli projeler sunacaklar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir