Petrol
112.02
1.20%
Euro
17.3056
0.05%
Dolar
16.1515
0.47%
Altın
963.26
-0.31%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
486.297
2.78%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  İzmir Torbalı'da ilk meydan açıldı

  İzmir'in Torbalı ilçesinde bulunan ve 12 bin kişinin yaşadığı Atatürk Mahallesi için tasarlanan meydan hizmete girdi.
  • İHA
  • 13.03.2016 - 09:34
  İzmir Torbalı'da ilk meydan açıldı

  İzmir’in Torbalı ilçesinde, 12 bin kişinin yaşadığı Atatürk Mahallesi için tasarlanan meydan, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

  İzmir Torbalı da ilk meydan açıldı #1

  Torbalı Belediyesi, İzmir'de belirlenen altı mahalle için meydan projeleri hazırlamıştı. Bu projelerden ilki Atatürk Mahallesi'nde hizmete girdi.

  4 BİN METREKARELİK ALAN

  4 bin metrekarelik bir alan içerisinde tasarlanan meydan projesinde süs havuzları ve gezinti yolları yer alırken, proje vatandaşlar tarafından oldukça beğenildi.

  İzmir Torbalı da ilk meydan açıldı #2

  EŞİT HİZMET PRENSİBİ

  Açılış törenine katılan Ak Parti İzmir Milletvekili ve MKYK üyesi Mahmut Atilla Kaya törende yaptığı konuşmada, projenin önemine değinerek, ""Yıllardan beri ihmal edilmiş olan bu mahallemizi ‘eşit hizmet’ prensibi çerçevesinde Torbalı’nın en nezih mahallelerinden biri haline getireceğimize söz vermiştik. Meydan projesiyle bunun ilk ayağını gerçekleştirmiş olduk" dedi.

  İzmir Torbalı da ilk meydan açıldı #3

  "ONLARCA PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYORUZ"

  Başkan Görmez, Torbalı’nın kamu ve yerel yönetim yatırımlarında altın dönemini yaşadığını da vurgulayarak şöyle devam etti: "Türkiye’nin en büyük çevre yatırım projesi olan Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi projesi devam ediyor. Vekilimizinde katkısıyla üzerinde dört ayrı Osmanlı köprüsü yapılacak. 250 yataklı devlet hastanemiz aynı hızla sürüyor. SGK binamızı yakında açacağız. İZBAN ilçemize çok büyük bir değer kattı. bugün açılışını yaptığımız meydanı istimlak ettik, Atatürk Mahallesi’ne kazandırdık. Torbalı Belediyesi Huzur Evi tamamlandı. Huzur evimizin bahçesini de istimlak ettik; yakında açılışını yapacağız. Bu mahallemiz için başka projelerimiz var. Eğitimden sağlığa, çevreden tarıma onlarca projeyi hayata geçiriyoruz. İzmir - Aydın yolu asfalt projesi ulaşımda ilçemize ayrı bir vizyon katacak. 40 adet çocuk parkını tamamladık. İki yürüyüş yolu yaptık oldukça güzel oldu. Torbalı’ya çok yakıştı. İki yıla sığdırdıklarımızı burada anlatmaya çalışsam zaman yetmeyecek."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir