Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.091
-1.31%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Kahramanmaraş OSB'ye 5 bin kişilik cami

  5 bin kişi kapasiteli, çift minareli caminin inşasına devam ediliyor.
  • 31.03.2016 - 09:18
  Kahramanmaraş OSB'ye 5 bin kişilik cami

  Kahramanmaraş OSB ye 5 bin kişilik cami #1

  OSB Başkanı Abdullah Çinkay, 5 bin kişi kapasiteli, çift minareli caminin yapımının tamamlanmasıyla bölgede ezan seslerinin duyulacağını ifade etti.

  Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi tarafından inşa ettirilen 5 bin kişilik caminin tamamlanmasıyla OSB bölgesine ezan sesleri hakim olacak. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çinkay içerisinde taziye evi ve gasilhanenin bulunduğu 4 bin metrekare oturumu olan ve yaklaşık 10-12 milyon liraya mal olacak 2 katlı ve çifte minareli OSB Camisinin tamamlanmasıyla sadece OSB çalışanlarının değil Kavlaklı yöre halkının da ihtiyacına cevap vereceğini açıkladı.

  "BU YILIN İLK YARISINDA DOĞALGAZ VERİLMESİ HEDEFLENİYOR"

  Her sektörde üretim yapan 57 sanayi tesisin bulunduğu OSB'de ihtiyaçların çözüme kavuşması için çalışmalar yaptıkladını dile getiren Başkanı Abdullah Çinkay, "Doğalgaz temini için yapılan çalışmalarımız sonuçlandı ve bu yılın ilk yarısında doğalgaz verilmesi hedefleniyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na sunduğumuz Arıtma Tesisi Projemiz onaylandı. Bu proje 8 milyon TL'ye mal olacak. Kredimiz hazır. Projenin 2 yıl içinde devreye alınması planlanıyor. Ayrıca teknik içerikli bir lise yapımı için çalışmalar başladık. Kısa sürede neticeye ulaşacağız" dedi.

  KENTE GİDİP GELMEK ZOR OLMAYACAK

  Yaklaşık 9 bin OSB çalışanı ve çevrede oturan vatandaşlarla yaklaşık 20 bin kişinin bulunduğu bölgede toplu taşıma konusunda sıkıntılarının olduğunu ve bunu en kısa sürede gidermeye çalışacaklarını aktaran Başkan Abdullah Çinkay, "OSB'nin girişlerinde daha önce çok kazalar oluyordu. Çoğu ölümlü bu kazaların önüne geçmek için Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle kavşak çalışmaları tamamlandı. Yine Büyükşehir'in desteği ile bölgemizin en acil konusu olan ulaşım sorununu da yakında çözüme kavuşturacağız. Gerek çalışanlarımız, gerekse bölge halkı kente gidip gelmekte zorluk çekmeyecekler" şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir