Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
438.420
-0.49%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Kartepe'de kaçak yapılara izin verilmiyor

  Kartepe Belediyesi, ilçede çarpık kentleşmenin önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.
  • 17.05.2016 - 09:14
  Kartepe'de kaçak yapılara izin verilmiyor

  Kartepe de kaçak yapılara izin verilmiyor #1

  Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yapıların mevzuata uygun hale getirilmesi adına yeni yapıları ruhsat ve eklerine uygun olarak tamamlanması için kontrollere devam ediyor. Yapılan kontrollerle ilçede çarpık kentleşmenin önüne geçen ekipler, imara ya da projesine aykırı davrananlara da müdahale ediyor.

  KENTSEL YAPILAŞMA DEVAM EDİYOR

  Kartepe Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Mustafa Kasımoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatları doğrultusunda cazibe merkezi olan Kartepe’de kentsel yapılaşmanın günümüz şartlarına uygun bir şekilde gerçekleşmesi doğrultusunda çalışmalarda bulunduklarını belirtti.

  Kasımoğlu, bu kapsamda yapı ruhsatı alınmasından itibaren yapının ve fenni sorumluluğu alan yapı denetim firmalarının yapıyı ruhsat ve eklerine uygun olarak tamamlanmasını kontrol ettiklerini ifade etti.

  PROJEYE AYKIRI DAVRANANLARA MÜDAHALE EDİLİYOR

  Bu çalışma çerçevesinde ilçe genelinde denetimlerinin sürdüğünü belirten Kasımoğlu, yapım aşamasında tespit edilen imara ya da projesine aykırı davrananlara da müdahale edildiğini vurguladı.

  Kartepelilerin belediyeden aldıkları yapı ruhsatlarına ve eklerine uygun olarak inşaatlarını tamamlamaları gerektiğini açıklayan Kasımoğlu, “Ekiplerimiz yapı denetimlerinde Suadiye Mahallesi’nde bitişik binaya yatan bir yapının tehlike arz ettiğini tespit etti. Hayatı olumsuz etkilememesi adına eski yapının yıkımı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. İstasyon Mahallesi’nde ise yapım aşamasında iken projesine ve mevzuata aykırı olduğu tespit edilen çatı piyesi düzelttirildi” ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir