Euro
10.1395
0.8%
Dolar
8.5975
0.84%
Altın
486.59
1.26%
Borsa
1.418
-0.01%
Bitcoin
407.017
0.84%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Kayseri 2023'te cazibe merkezi olacak

  "Yeni Kayseri İçin Yeni Güç, Hedef 2023" adı altında toplantı yapan Mustafa Çelik, Kayseri'de gerçekleşmesi planlanan projeleri tanıttı.
  • DHA
  • 08.04.2016 - 14:50
  Kayseri 2023'te cazibe merkezi olacak

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Yeni Kayseri İçin Yeni Güç, Hedef 2023" adı altında çok katılımlı bir toplantı ile kentin yeni vizyonu ile Kayseri'yi uluslararası çapta cazibe merkezi yapacak projelerin tanıtımı gerçekleştirdi.

  Kayseri 2023 te cazibe merkezi olacak #1

  Başkan Çelik, hedeflerinin Kayseri'yi ulusal ve uluslararası çapta cazibe merkezi yapmak olduğunu belirtti.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yeni hizmet dönemine başlarken öncelikle yeni vizyonu belirlediklerini ve yeni vizyona üç ana prensip koyduklarını vurgulayan Kayseri'nin Yeni Vizyonunu; Planlı Gelişim, Estetik Dönüşüm ve Fonksiyonel Gelişim olarak açıkladı.

  TÜM ÇALIŞMALAR PLANLANDI

  Yeni dönem için yol haritasını bu şehirde yaşayanlarla görüşerek belirlediklerini ifade eden Başkan Çelik, "Halkımızın beklentilerini almak üzere anketler yaptık. İlçeleri ziyaret ederek bizzat yerinde tespitler yaptık ve ilçelerde yaşayanların görüşlerini aldık. Yuvarlak masa toplantılarıyla kanaat önderlerinden görüş ve öneriler aldık. Kurum içi ortak akıl toplantıları yaptık. Tüm bu çalışmalar sonunda da kısa, orta ve uzun vadeli işlerimizi planladık" dedi.

  Kayseri 2023 te cazibe merkezi olacak #2

  ÖNCELİK PLANLAMADA

  İşe öncelikle planlamadan başladıklarını belirten Başkan Çelik, Yeni İmar Planı, Ulaşım Master Planı, ve Kentsel Dönüşüm Planı ile Tarım ve Hayvancılık Master Planı için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Başkan Çelik, "Şehir, yaşayan ve gelişen bir şehirse kentsel planları da geliştirmek zorundasınız" dedi.

  Projelerini anlatmaya büyük ölçekli yeşil alanlarla başlayan Başkan Mustafa Çelik, Hava İkmal Şehir Parkı, Keykubat Kent Ormanı, Organik Bahçe, Mis Kokulu Bahçeler, Gesi Kent Ormanı gibi projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Çelik bunların yanı sıra yeni hobi bahçeleri, Sümer Parkı, Taşhan Kent Ormanı, Taşlıburun-Eğribucak arası ağaçlandırma çalışmaları gibi projeleri de hayata geçireceklerini açıkladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir