Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.607
0.21%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C

  Kayseri'de kentsel dönüşüm başladı

  Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Kentsel Dönüşüm kapsamında 150 Bin metrekarelik alanda, kentsel dönüşüm çalışması için Jeolojik ve Jeoteknik etüt çalışmalarına başladıklarını belirtti.
  • 13.02.2015 - 11:02
  Kayseri'de kentsel dönüşüm başladı

  bnb

  Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdoğan ile çalışmaları yerinde inceleyen Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, pilot bölge olarak seçtikleri Aşağı ve Orta Mahalle başlatılan Jeolojik ve Jeoteknik çalışmaları hakkında Belediye Harita Mühendisi Ersel Elcuman'dan bilgiler aldı.

  HALK ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

  Çalışmaları yakından takip eden mahalle sakinleri, Orta Mahalle Muhtarı Osman Duman ve Aşağı Mahalle Muhtarı Yavuz Mutlu'da mahalle sakinleri olarak çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, Hacılar'ın kalkınıp gelişmesi için olmazsa olmazı olan kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatan Başkan Ekici ve ekibine teşekkür etti.

  Hacılar'da Aşağı ve Orta mahallelerde yıkılmaya yüz tutan yüzlerce metruk yapı bulunduğunu belirten Hacılar Belediye Başkan Doğan Ekici, "Yeni çıkan 6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunuyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki ile yaptığımız istişare sonucunda bu mahallelerde çalışmalara başlamaya karar verdik. Bu mahallelerimizde yaklaşık 150 bin metrekarelik bir alanda kentsel dönüşümü başlatmış olduk. İlk önce mahallelerimizde yaptırdığımız anket sonucunda halkımızın tamamı destek veriyor."

  ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

  Ekici sözlerini şöyle sonlandırdı, "İnşallah bu kentsel dönüşüm çalışmamızla yıkılmaya yüz tutmuş metruk evleri kaldırıp onların yerine depreme dayanıklı modern konutlar inşa edeceğiz. Şuan bu mahallelerimizde 700'e yakın konut bulunmaktadır. Bunları da bir kısmını peşin bir kısmını da 10 yıl vade ile hemşerilerimize kazandıracağız. Şuan zemin etüt çalışmaları yapılıyor. 7 ayrı noktada 7 metre derinliğe kadar inilerek dayanıklılık ölçümü yapılıyor. Bakanlıktan aldığımız onayın ardından en kısa zamanda kazmayı vurup başlayacağız. Buradan hemşerilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum" dedi.


  Görüş Bildir