Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.747
1.29%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C
  Kentsel dönüşüm Zeytinburnu'nda fiyatları artıracak

  Kentsel dönüşüm Zeytinburnu'nda fiyatları artıracak

  Zeytinburnu'nda başlatılan kentsel dönüşüm tamamlandığında bölgeye yeni bir kimlik kazandıracak.
  • 22.03.2016 - 12:02

  Bir zamanlar tekstil fabrikalarıyla sanayi sitelerinin merkezi olan ve Merkezefendi ile Topkapı'yı da içine alan Zeytinburnu'nda halen sanayi siteleri, atölye ve imalathanelerin yer aldığını, son dönemde ise bölgenin kentsel dönüşümle merkezi iş alanı olması planlanıyor. EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, günümüzde eski ve yıpranmış yapılanmaların mevcut olduğu bölgede konutların orta ve orta-alt gelir grubuna hitap ettiğini, ulaşım olanaklarının çeşitlenmesiyle orta ve orta-üst gelir seviyesine yönelik projelerin arttığını ifade ediyor.

  Kentsel dönüşüm Zeytinburnu nda fiyatları artıracak #1

  BÖLGENİN KİMLİĞİ DEĞİŞECEK

  Bölgenin, kentsel dönüşümle yapılaşmaya giderek markalı konut projeleriyle yeni bir kimlik kazanır hale geldiğini kaydeden Yazıcı, Zeytinburnu'nda emlak piyasasının 2000'li yılların başında birdenbire hareketlendiğin söyledi. Çırpıcı Şehir Parkı yapımı tamamlandığında 500 bin metrekareyle İstanbul'un en büyük parkı haline geleceğini söyleyen Yazıcı, 2016'da tamamlanması planlanan Avrasya tüp geçidinin de bölgedeki konut fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgası olacağını ileri sürüyor.

  Kentsel dönüşüm Zeytinburnu nda fiyatları artıracak #2

  BİN 250 KONUT YIKILACAK

  Kentsel dönüşümün başlatıldığı pilot bölgelerden biri olan Zeytinburnu'nda dönüşümün hızla devam ettiğini ifade eden Yazıcı, Zeytinburnu Belediyesi'nin almış olduğu son karara göre Sahil Yolu hattına yakın Sümer Mahallesi'nde yaklaşık 1.250 konut ve işyerinin daha yıkılarak yerinde dönüştürüleceğini belirtiyor. Sahil Yolu hattında bulunan projelerin daha çok 3+1 ve 5+1 olmak üzere değişiklik gösterdiğini söyleyen Yazıcı, bu bölgede yatırımcıların daha çok ikamet amacıyla konut satın aldıklarını da sözlerine ekliyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir