Petrol
99.11
1.76%
Euro
18.6157
1.09%
Dolar
17.9541
0.48%
Altın
1.034
0.49%
Borsa
2873
1.53%
Bitcoin
443.462
2.60%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C

  Kentsel dönüşümde büyük beklentiye girmeyin

  Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç “Kentsel dönüşüm konusunda büyük beklentiler içine girip de binam çok katlı olsun anlayışından vazgeçin. Müteahhitlerin karşısında bizlerin boynunu büktürmeyin" dedi.
  • 09.02.2015 - 16:57
  Kentsel dönüşümde büyük beklentiye girmeyin

  csdccc

  Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, söz verdiği gibi ilk mahalle toplantılarından yaklaşık 3 ay sonra halkla tekrar bir araya geldi.

  “BİN 100 SORUNUN 950’SİNİ ÇÖZDÜK”

  Altayçeşme mahallesi sakinleriyle başlayan “mahalle toplantıları”nda bin 100 civarında gelen sorunlardan 950 kadarını çözdüklerini ifade eden Başkan Kılıç, “Kentsel dönüşüm konusunda büyük beklentiler içine girip de binam çok katlı olsun anlayışından vazgeçin. Müteahhitlerin karşısında bizlerin boynunu büktürmeyin. Siz, bize yardımcı olun ki bizler de sizler için yaşanacak alanlar yaratalım” dedi.

  KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN GÜRÜLTÜYE

  Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 3 aylık bir aradan sonra tekrar başlayan “mahalle toplantıları” kapsamında Altayçeşme mahallesi sakinleriyle, Maltepe Belediyesi’nin Ana Hizmet Binası’nda bir araya geldi. Sabahın erken saatlerinde gerçekleşen ve oldukça yoğun bir ilginin gösterildiği buluşmada, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve Altayçeşme Mahalle Muhtarı Arzu Toker de hazır bulundu. Toplantıda, kentsel dönüşüm, altyapı, imar, çevre düzenlemesi ve park, ses kirliliği ve gürültü sorunları ile pazar yeri ve pazarcılarla ilgili sorunlar konuşuldu.

  VATANDAŞLARA İKİ UYARI

  Konuşmadan sonra soru-cevap bölümünde halkın sorunlarını tek tek dinleyip not alan Kılıç, vatandaşların sorularını anında cevaplayıp vatandaşları iki noktada şu uyarılarda bulundu:

  “Belediye olarak dünyanın en güzel hizmetlerini yapsak, hatta altından çöp konteyneri koysak da bunlara siz sahip çıkmadığınız sürece hiçbir fayda göremeyeceğiz. Yan yana değil birlikte yaşama kültürüne alışmamız lazım. Pazar sorununu ancak böyle çözebiliriz. Kentsel dönüşüm konusunda büyük beklentiler içine girip de binam çok katlı olsun anlayışından vazgeçin. Müteahhitlerin karşısında bizlerin boynunu büktürmeyin. Siz bize yardımcı olun ki, bizler de sizler için yaşanacak alanlar yaratalım. Bizim bu aşamada üçlü bir çözüm önerimiz var. Evleriniz KİPTAŞ ya da TOKİ ile yapabilirsiniz ya da kendi müteahhitinizi bulur ona yaptırırsınız. Üçüncü yol olarak da belediyemiz bir inşaat şirketi kurdu, buna başvurursunuz. Sizler de biraz taşın altına elinizi koyarsanız, adınıza biz kredi alır ve evinizi yaparız.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir