Petrol
91.94
-0.43%
Euro
18.2559
0.06%
Dolar
17.9597
0.26%
Altın
1.021
-0.01%
Borsa
2934
0.73%
Bitcoin
429.900
-1.11%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Kiralık evler için 10 dekorasyon önerisi

  Kiralık evler için 10 dekorasyon önerisi

  Kiralık bir evde oturuyor olmanız dekorasyon zevkinden mahrum kalacağınız anlamına gelmez. Ufak değişikliklerle kendi zevkinizi evinize yansıtabilirsiniz.
  • 16.02.2015 - 10:43

  GERr

  Kiralık bir eve taşındığınızda dekorasyon konusunda bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. O ev sizin değildir ve evde yapacağınız düzenlemeler ev sahibinizi de ilgilendiriyor olabilir. Bu yüzden hem ev sahibi ile aranızı açmayacak hem de kendi evinizdeymiş gibi rahat etmenizi sağlayacak fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu dekorasyon önerilerine göz atmanız işinizi kolaylaştırabilir...

  1- Depolama alanları ekleyin

  Kiraya çıktığınız evde hayat kurtaran çözümlerden biri depolama alanları yaratmaktır. Kitaplıklar, raflar, kutular yeni evinizde ıvır zıvırı derler toparlar. Üstelik sırf yer olmadığı için eşyalarını atma derdinden de sizi kurtarır.

  Kiralık evler için 10 dekorasyon önerisi #2

  2- Dolap kulplarını değiştirin

  Eğer kiraladağınız evin dolap kulpları eski ya da kırıksa bunları yenileri ile değiştirin.

  Kiralık evler için 10 dekorasyon önerisi #3

  3- Pencere pervazlarını gizleyin

  Pencere pervazları kiralık evlerin değiştiremeyeceğiniz, daha doğrusu böyle bir masrafa girmek istemeyeceğiniz bölümleridir. Bu yüzden eski, kırık dökük pervazları perdelerle örtmek en mantıklı çözümdür.

  4- Dolapları boyayın

  Özellikle kiralık evinizdeki mutfak dolaplarını boyayabilir ya da astar atabilirsiniz. Hijyenin önemli olduğu bu alan için biraz emek ve zaman harcamanız sizin yararınıza olacaktır.

  Kiralık evler için 10 dekorasyon önerisi #4

  5- Tarzınızı yansıtan aksesuarlar kullanın

  Kirada oturuyor olabilirsiniz ama bu durum dekorasyon tarzınızdan taviz vermenizi gerektirmez. Kiralık evinizde de kişiliğinizi yansıtan aksesuarları kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

  Kiralık evler için 10 dekorasyon önerisi #5

  6- Duvar kağıdından kaçının

  Duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız, bu konuyu bir kez daha düşünün! Çünkü ev sahibiniz bundan pek hoşlanmayabilir. Duvar kağıtları yerine çıkartırken duvara zarar vermeyecek yapışkanlı folyoları tercih edebilirsiniz.

  7- Duvarda kendi sanat galerinizi oluşturun

  Kiraya çıktığınızda duvarlarınızı kişiliğinizi yansıtan tablo, ayna, saat gibi duvar dekorasyon ürünleri ile doldurmayı unutmayın! Bu size kendinizi evde daha rahat hissettirecektir.

  Kiralık evler için 10 dekorasyon önerisi #6

  8- Yerleri kilimlerle doldurun

  Kiralık evde halı yerine kesinlikle kilimleri tercih etmelisiniz. Halılar hem pahalı hem ağır hem de her mekana uymayacak ölçülerde olabilir. Bu yüzden kilimlerle sorununu daha uygun bir şekilde çözebilirsiniz.

  Kiralık evler için 10 dekorasyon önerisi #7

  9- Aydınlatmayı unutmayın

  Genellikle kirada oturanların göz ardı ettiği bir şeydir aydınlatmalara özen göstermek. Özellikle tavan aydınlatmaları takıp çıkartması zor olduğu için daha çok kolay taşınabilir lambader, abajur gibi aydınlatmaları tercih ederek bu sorunu da kolayca çözebilirsiniz.

  10- Çiçeklerinize yer açın

  Sırf taşınıyorsunuz diye çiçeklerinizden vazgeçmeyin. Kiraladığınız evde onlara da yer vermeyi unutmayın.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir