Euro
9.7785
0.41%
Dolar
8.1109
0.28%
Altın
462.62
0.45%
Borsa
1.373
-0.32%
Bitcoin
458.232
-0.77%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Kızılırmak Projesi için tasarım yarışması düzenlenecek

  Sivas şehrini ve üniversitesini birbirine bağlayacak Kızılırmak Projesi için ulusal proje yarışması düzenlenecek.
  • AA
  • 29.12.2015 - 08:57
  Kızılırmak Projesi için tasarım yarışması düzenlenecek

  Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversite ile şehri bağlayacak yeni Kızılırmak Köprüsü ve Sivas ile Kızılırmak'ı buluşturacak Kızılırmak Kıyısı ve Çevresi Düzenleme Projesi'nin tasarımı için ulusal proje yarışması düzenlenecek.

  Kızılırmak Projesi için tasarım yarışması düzenlenecek #1

  TOPLANTI YAPILDI

  Bu kapsamda çeşitli üniversitelerden kente gelen öğretim üyeleri ve deneyimli tasarımcılardan oluşan jüri üyeleri, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ile toplantı yaptı. Projelerin önemine dikkati çeken Aydın, Sivas için gelecek nesillerin de korumaya değer bulacakları eserlerin ortaya çıkmasını temenni ettiğini belirtti.

  Kızılırmak Projesi için tasarım yarışması düzenlenecek #2

  ŞEHİR HAYATINA FARKLI DEĞERLER KATACAK

  Aydın, yeni ve özgün fikirlerin ortaya çıkmasının ve Kızılırmak ile buluşmanın şehir hayatına farklı değerler katacağını vurguladı. Aydın, hayata geçecek projelerle Sivas'ın Anadolu'da yeni bir model şehir ve cazibe merkezi olma yolunda ilerleyeceğini ifade etti. Jüri üyelerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Aydın, yarışmalara katılacak ekiplere başarı diledi.

  Kızılırmak Projesi için tasarım yarışması düzenlenecek #3

  YARIŞMANIN SONUÇLARI 2016 YILINDA AÇIKLANACAK

  Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım da Sivas tarihinde önemli taşıyan projelere öncülük eden Aydın'a teşekkür etti. Her iki yarışmanın sonuçları 2016 yılında açıklanacak ve sergilerle Sivas halkıyla paylaşılacak. Yarışmalara ait şartnamelere ve ilgili dokümanlara, yapılacak resmi duyuruların ardından Sivas Belediyesi internet sitesinden erişilebilecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir