Euro
10.0397
0.56%
Dolar
8.3184
0.15%
Altın
479.58
0.64%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
417.000
-7.30%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Kocaeli kentsel dönüşüm master planı tamamlandı

  Kocaeli Kentsel Dönüşüm Master Plan Raporu, belirlenen kriterler doğrultusunda tamamlandı.
  • Ajanslar
  • 10.04.2015 - 09:53
  Kocaeli kentsel dönüşüm master planı tamamlandı

  izmit

  Kocaeli Kentsel Dönüşüm Master Plan Raporu tamamlandı. Belirlenen kriterler doğrultusunda alan sınırları çizilecek, bu alanların kimlik kartlarını oluşturulacak Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı personeli, çalıştayda sunum yaptı. Kocaeli Kentsel Dönüşüm Master Plan Raporu Çalıştayı, Kocaeli Sanayi Odası'nda düzenlendi.

  Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Kocaeli Kentsel Dönüşüm Master Plan Raporu Çalıştayı, Kocaeli Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi. Çalıştaya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Kocaeli Sanayi Odası Çevre İhtisas Komisyonu, OSB Komisyonu, Limanlar ve Lojistik Komisyonu üyeleri iştirak etti. Kocaeli genelinde, kentsel dönüşüm, gelişim ve yenilenme ihtiyacı olan alanları belirlemek ve bu alanlar arasındaki ilişkiyi kurmak için gerekli olan amaç, araç ve yöntemleri ortaya koymak için hazırlanan "Kocaeli Kentsel Dönüşüm Master Plan Raporu" okundu.

  GÖRÜŞLERİ ALDI

  Büyükşehir Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü'nden Çağlar Oktay, raporla ilgili olarak katılımcılara bilgi aktardı. Özellikle sanayi alanları ile ilgili kısımlara değinen Oktay, komisyon üyelerinin konuyla ilgili görüş ve önerilerini aldı. Oktay, çalışmalar tamamlandığında belirlenen kriterler doğrultusunda alan sınırları çizileceğini, bu alanların kimlik kartlarının oluşturulacağını, böylece master plan raporu bütünlüğü içerisinde uygulamaya dönük yönetim planı oluşturulacağını vurguladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir