Kocaeli Kampüs Hastanesi bölgeye hizmet edecek

wev

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kocaeli Kampüs Hastanesi'nin yapımı için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Hastane projesini yakından takip eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın, şehir hastanesini inşa edecek yüklenici firma yetkilileri ve Sağlık Bakanlığı yöneticilerini kabul edip brifing aldığı aktarıldı. Bakan Işık'ın çalışmaların hızlandırılmasını istediği ifade edilen açıklamada, Kocaeli Kampüs Hastanesi'nin temelinin Mayıs ayında atılacağı bildirildi.

BÖLGENİN SAĞLIK İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Bin 180 yatak kapasiteli ve 6 ayrı hastaneden oluşan Kocaeli Kampüs Hastanesi'nin 368 bin 668 metrekare arazi üzerine inşa edileceği ve 1 milyar lira bütçeyle yapılacağı belirtilen açıklamada, hastanenin sadece Kocaeli'nin değil, bölgenin sağlık ihtiyacını karşılayacağı belirtildi.

Açıklamada, "Kocaeli Kampüs Hastanesi'nde 494 yataklı genel hastane, 246 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 124 yataklı kalp ve damar hastalıkları hastanesi, 116 yataklı onkoloji hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve yine 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi bulunacak" denildi.