Petrol
96.38
1.54%
Euro
18.3194
0.43%
Dolar
17.9574
0.25%
Altın
1.032
0.91%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.577
3.70%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Kocaeli’de ulaşım hamlesi başladı

  Ulaşım projeleri ile yatırımlarına hızla devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara metro müjdesini verdi.
  • İHA
  • 13.02.2015 - 13:52
  Kocaeli’de ulaşım hamlesi başladı

  ERBVG

  İstanbul'un komşu bölgelerinden Kocaeli'de ulaşım metro, metrobüs ve tramvay projeleri ile rahatlayacak. Söz konusu Sekapark-Otogar arasında hizmet vermesi planlana tramvay hattı ile ilgili olarak meclisin oylamasına sunulan proje oy birliğiyle kabul edildi. Önemli ulaşım çalışmaları üzerinde yoğun bir şekilde ilerleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yapılan toplantı ile Kocaeli'nin ilçeleri için yeni projeler üretmeye devam ediyor.

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun başkanlık ettiği mecliste, Sekapark-Otogar arasında hizmet verecek olan Tramvay Hattı güzergâhının imar planlarına işlenmesi değerlendirildi. Yapılan oylamada muhalefet ve iktidar partilerinin tamamı maddenin geçmesi için olumlu oy kullandı.

  TRAMVAYIN ARDINDAN METRO

  İhale sürecini tamamlandıktan sonra önümüzdeki günlerde temel atma töreninin yapılacağını açıklayan Karaosmanoğlu, tramvayın ardından metro projesine başlamayı planladıklarını belirtti. Başkan Karaosmanoğlu, ‘‘Metro hattı Körfez Atalar Mahallesi'nden başlayarak, Cengiz Topel Havaalanı'na kadar devam edecek. Ulaşım master planı çerçevesinde 32 kilometrelik bir hat olmasını ön görüyoruz. İkinci etap olarak da Sabiha Gökçen Havaalanı'na uzanan metroyu Gebze ile birleştirerek bu yöne doğru devam ettireceğiz. Marmaray'ı ise Gebze'ye kadar getireceğiz” açıklamasında bulundu.

  İLÇELERE METROBÜS PROJESİ

  Yapılan ulaşım projelerine hızla devam edeceğini söyleyen Karaosmanoğlu, metrobüs müjdesini de verdi. Marmaray ile Gebze'yi bütünleştirdikten sonra raylı sistemi ve metrobüsü geliştirerek Kocaeli'nin ilçelerine yayacaklarını belirtti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir