Euro
15.3352
0.12%
Dolar
13.5370
0.06%
Altın
789.6750
0.03%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
579.701
1.05%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Köln'de inşa edilen Atatürk Kültür Evi hizmete sunuldu

  Birçok etkinliğin gerçekleşeceği Atatürk Kültür Evi Köln'de açıldı.
  • DHA
  • 18.04.2016 - 11:55
  Köln'de inşa edilen Atatürk Kültür Evi hizmete sunuldu

  Köln de inşa edilen Atatürk Kültür Evi hizmete sunuldu #1

  Almanya'nın Köln kentinde, Atatürk Kültür Evi yüzlerce davetlinin katılımıyla hizmete açıldı. Geniş odaları ve toplantı salonu bulunan dernekte ilk aşamada Almanca, İngilizce ve gitar kurslarının yanı sıra ev ödevlerine yardım çalışmaları gerçekleştirilecek.

  ETKİNLİKLER DE PLANLANIYOR

  Ayrıca edebiyat köşesinde Türk dili ve edebiyatına yönelik çalışmalar yapılacak. Kitaplığı bulunan ve bir koronun kurulacağı, panel ve konferansların düzenleneceği Atatürk Kültür Evi'nde önümüzdeki süreçte daha çeşitli etkinlikler de planlanıyor.

  "BURASI HEPİMİZİN EVİ"

  Atatürk Kültür Evi Başkanı Alper İnci konuşmasında, Atatürk Kültür Evi'nin kalabalık bir ekibin aylardır süren çalışması sonunda kurulduğunu söyledi.

  Başkan Alper İnci, “Atatürk, cumhuriyet ve vatan sevgisinde bütün yurttaşlarımızı nasıl bir araya getireceğimizi sabahlara kadar tartıştık, konuştuk. Bunun neticesinde de dilimizi, kültürümüzü unutmamak ve yeni nesillere aktarabilmek adına da böyle bir derneğe ihtiyaç olduğunu gördük. Derneği kurarken çok hızlı hareket ettik. Çünkü bizler koşmanın vaktinin geldiğinin bilincinde olan gençler, dinamik bir kadro olarak karşınızda duruyoruz. Buranın her köşesini büyük bir itina ve zevkle, 'Acaba burası hepimizin evi nasıl olur?' diyerek hazırladık” dedi.


  Görüş Bildir