Petrol
94.37
-0.77%
Euro
18.2454
-0.05%
Dolar
17.9633
0.03%
Altın
1.026
-0.10%
Borsa
287
0.45%
Bitcoin
434.330
-0.03%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Konut alırken lokasyona yatırım yapın

  Atayıldız Gmp Proje Müdürü Nalan Başarı, konut alırken yatırım yapılacak bölgenin geleceği olup olmadığının göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti.
  • 21.02.2015 - 09:09
  Konut alırken lokasyona yatırım yapın

  bnedatgv

  Yatırımda 'lokasyonun' önemli olduğunu söyleyen Atayıldız Gmp Proje Müdürü Nalan Başarı, "Ekonomide, yatırımlar, değerleme üzerine yapılır. Olumlu beklentiler, gelecekte olması gündemde olan yeni yaptırımlar, yatırım stratejilerine yön verir'' dedi.

  ''Konut konusunda da bazı önemli değerlemeler olmalı. Örnek olarak; konut alacağınız yerin yakınında bir hastane, üniversite, alışveriş merkezi gibi binalar varsa bunlar o yerin değerli olmasını sağlar" dedi.

  METRO GÜZERGAHI ÖNEMLİ

  Yatırım yapılacak bölgede önemli olan bölgenin geleceği diyen Nalan Başan, "Bu nedenle konut satın alırken, o konutun lokasyonu büyük önem taşımaktadır. İnşaat şirketi yöneticileri, kendi yaptıklan daireleri elbette çok üstün özellildi olarak ıralayacaklardır. Ancak konumu daha uygun ve daha düşük özellikli bir daire, daha lüks ürünlerle yapılmış daireden daha yüksek fiyatlı satılabilir ve kiralanabilir. Eğer ki konut almayı düşündüğünüz evin lokasyonu ciddi anlamda bir avantaj sağlıyorsa, biraz daha fazla para vermeyi göze alın" diye konuştu.

  'EN FAZLA FİYAT ARTIŞI ANKARA ERYAMAN'DA'

  "Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte metro ağlarının artması, metro yapılan bölgeleri yatırımda ilk teröh haline getiriyor" diyen Başarı, "Metro güzergahında satılık daire fiyatlarında en yüksek artış yüzdesi Eryaman'da gerçekleşti. Sadece satışlarda değil elbette kira bedellerinde de ciddi artış var" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir