Euro
15.3427
0.17%
Dolar
13.5436
0.10%
Altın
789.7950
0.04%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
577.601
0.41%
2ºC
İstanbul
Bulutlu 2 C

  Konut sektöründe satış sonrası hizmet

  Tüketiciler konut aldıkları projelerde yaşam başladıktan sonra da hizmet almaya devam etmek istiyor.
  • 13.08.2015 - 15:42
  Konut sektöründe satış sonrası hizmet

  konut

  Konut sektörü Türkiye’de son yıllarda inanılmaz boyutlarda bir gelişme gösterdi. Bu gelişim sadece projelerin mimarisi, yapım hızı ya da inşaat kalitesiyle de sınırlı kalmadı. Sektörün literatürüne yeni yeni kavramlar girdi. Müşteri memnuniyeti, satış sonrası hizmetler, proje yönetimi, sürdürülebilirlik konut projeleri geliştiren inşaat şirketlerinin üzerinde önemle durmaları gereken konuların başında gelmeye başladı.

  MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÖN PLANDA TUTULUYOR

  Artık konut üreticilerinin işi proje geliştirmek ve üretmek ardındanda üretilen konutları satmakla sınırlı değil. Özellikle markalaşmış ya da markalaşma yolunda hızla ilerleyen şirketler müşteri menmuniyetini ön planda tutarak müşterisiyle uzun süreli güven ilişkisi kurmak istiyor. Türkiye’de konut alanların önemli bir kısmı satın aldığı evi yaşamak için tercih ediyor. Hal böyle olunca da alıcı kitlesi, memnun kaldığı bir inşaat şirketinin daha sonra yapacağı başka bir projeden de daire almayı tercih edebiliyor ya da yakın çevresine memnun kaldığı şirketin projelerini tavsiye ediyor.

  SATIŞ SONRASI AYRI BİR ORGANİZASYON

  Satış sonrası hizmetler ayrı bir organizasyona dönüşüyor. Buradan hareketle inşaat şirketleri de konutu üretip sattıktan sonra adeta 24 saat müşterisiyle birlikte yaşıyor, müşterinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılıyor. Kimisi bu hizmetleri yürütmek için şirket kuruyor, kimisi kalabalık kadrolu bir departman oluşturuyor, kimisi de dışarıdan hizmet alımı yoluyla satış sonrası hizmetleri yürütmeye çalışıyor.


  Görüş Bildir